اسلام دینی است که عادلانه قوانین را وضع می کند. عادلانه یعنی هر چیزی را در جای خودش قرار می دهد. زن در قوانین اسلامی نه تنها جایگاه پایین تر نسبت به مرد که حتی از جایگاه بالاتری برخورار است. اگاهی نداشتن به اسلام باعث می شود تا هر مطلب سطحی و بی دلیلی را بپذیریم.

در دین اسلام زن از مقام و منزلت ویژه ای برخوردار است. زن حق دارد همسر خویش را خود انتخاب کند. دین اسلام هیچ جایگاهی برای اینکه پدری یا برادری او را مجبور به ازدواج کند قرار نداده است. زن می تواند فرزند خود را شیر ندهد و در قبال شیری که به فرزند خویش می دهد مزد دریافت کند. از نظر اسلام زن می تواند حتی برای انجام کار خانه هم مزد دریافت کند.

در مطالبی که برای انحراف افکار عمومی بیان می شود باید دقت نظر داشت. مشت نمونه خروار نیست. معمولا در این مطالب حرفی از شخص خاصی نیست. این گونه عنوان می کنند که یک مامور اورژانس اجتماعی، این مامور کیست؟ اسم ندارد؟ از روزنامه نگاری می گوییم که کسی نمی داند او کیست؟ چرا این ها فکر می کنند مردم آنقدر ساده اند که این ها را بپذیرند؟ در هر جامعه ای ممکن است خلاف قانون آن جامعه اتفاقاتی وقوع پیدا کند. در هر دینی ممکن است کسانی باشند که آن دین را نفهمیده و اشتباه عمل کنند.آیا می شود انسان را از خطا عاری دانست؟

اما نکته ای که خطا در آن وجود ندارد این است که کسانی که حرف از حمایت زن می زنند خود زن را بی ارزش می دانند.آن ها از زن به عنوان ابزار جنگ و انتحاراستفاده می کنند و می گویند  زن برتر شده است. از زن به عنوان فروکشنده غریزه مردانه استفاده می کنند و می گویند زن اینجا مطیع نیست. زنی که اسلام او را گرامی داشته و مدیریت خانه را به او  سپرده است. همان که رسول خدا او را مایه‌ی آرامش می داند. خداوند می فرماید: بهشت را زیر پای مادران گذاشته ام. اینها همه نمونه هایی هستند از عزت زن و کم نیستند این نمونه ها در بین مسلمانان و قوانین اسلامی.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی