حقوق کودکان در سازمان‌ها و گروهک‌های خشونت‌طلب هرگز رعایت نمی‌شود. پ_ک_ک و زیرشاخه‌های اقماری آن، بندهای کنوانسیون حقوق کودک مصوب ۱۹۸۹ م را آشکارا نقض می‌کنند. حقوقی که به عنوان نمونه به برخی از بند‌های آن در ذیل اشاره می‌کنیم.

‍ـ بند۲ از ماده ۳۸، به کار­گیری افراد کمتر از ۱۵ سال در نیروهای مسلح ممنوع است.

‍ـ بند ۱ از ماده ۷، تولد کودک بلافاصله پس از به دنیا آمدن ثبت می­‌شود. از حقوقی مانند حق داشتن نام، کسب تابعیت و در صورت امکان، شناسایی والدین و قرار گرفتن تحت سرپرستی آن‌ها برخوردار می­‌باشد.

‍ـ بند۱ از ماده ۹، کشورهای طرف کنوانسیون تضمین می‌­نمایند که کودکان علی‎رغم خواسته‌­شان از والدین خود جدا نشوند. مگر در مواردی که مقامات ذی‎صلاح مطابق قوانین و مقررات و پس از بررسی‌­های قضایی مصمم شوند که این جدایی به نفع کودک است. این گونه تصمیمات ممکن است در موارد به خصوص مانند سوء استفاده، بی­‌توجهی والدین کودک یا هنگام جدا شدن والدین از یکدیگر ضرورت یابد. در این صورت باید در مورد محل اقامت کودک تصمیمی اتخاذ شود.

‍ـ ماده ۸، کشورها باید حقوق کودکان را از قبیل ملیت، نام و روابط خانوادگی برای حفظ هویتشان طبق قانون و بدون مداخله، تضمین کنند. در مواردی که کودک به صورت غیرقانونی از تمام یا برخی از حـقوق مربوط به هویت خود محروم شود کشورهای عضو، حمایت و مساعدت­‌های لازم را برای استیفای سریع حقوق فوق به عمل خواهند آورد.

تمامی این موارد توسط گروهک‌ها نقض می‌شود. آن‌ها با جدا کردن کودکان از مادرانشان و کوچ آن‌ها به کوه‌های مخوف قندیل به گسست خانواده‌ها دامن می‌زنند. کودکان هویت خود را از دست می‌دهند و هیچ‌گاه نمی‌‍توانند خانواده‌های خویش را بیابند. سرنوشت آن‌ها در نهایت غرق شدن در فسادهای گروهک‌ها و در ادامه مرگ می‌باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی