یکی از زنان عضو گروه خشونت طلب پ.ک.ک با نام هدیه آگاش در حین فرار از مقر این گروهک به دست نیروهای امنیتی ترکیه افتاد. او در اعترافات خود درباره ظلم، خشونت، تجاوز و تعرض جنسی در این گروهک خشونت طلب اینگونه توضیح می‌دهد.

من از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۶ در شمال عراق و از ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ در سوریه برای پ.ک.ک فعالیت می‌کردم. “اولین جایی که من را بردند ساختمان HDP در وان بود، آنجا پس از صحبت با دو زن من را به مردی تحویل دادند. آن‌ها با دروغ و نیرنگ من را فریب دادند. فریب خوردنم هم بی‌دلیل نبود دلیلش خانواده سختگیری بود. مسئولین تبلیغ و جذب معمولا به سراغ افراد آسیب دیده و نیازمند میروند و به آن‌ها وعده می‌دهند به نیز من وعده آزادی دادند”.

اوایل همه چیز عادی و خوب به نظر می‌رسید تا اینکه مرا به اردوگاه بردند و در آنجا تازه پرده از اسرار سرزمین عجایت برداشته شد و ناگهان با واقعیت مواجه شدم. در آنجا بارها شاهد تجاوز به مردان و زنان شدم، تجاوزی که نه صرفا از سر هوس بلکه به عنوان تنبیه و به قول خودشان رام کردن افراد سرکش مورد استفاده قرار می‌گرفت. زنی که قصد فرار از این گروهک را داشت به فرمانده خودخوانده منطقه‌ای این گروه تحویل دادند و وی نیز بارها به او تجاوز کرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی