دفتر یونسکو در پاریس روز دوشنبه ۹ نوامبر (۱۷ آبان)، ۴۹ شهر جهان را به عنوان شهر خلاق خوراک انتخاب کرد. کرمانشاه هم به عنوان تنها شهر ایران در این لیست قرار دارد.

جبار گوهری، سرپرست اداره کل میراث‌ فرهنگی استان کرمانشاه از معرفی شهرهای خلاق سال ۲۰۲۱ توسط یونسکو خبر داد .و اعلام کرد که کرمانشاه به‌عنوان تنها نماینده ایران با نام شهر خلاق غذا در این فهرست قرار دارد. وی ضمن قدردانی از پیگیری‌های شهرداری کرمانشاه در. این زمینه، به رخداد اتفاق‌های مهم در سال‌های اخیر برای ثمر نشستن این موضوع اشاره کرد و گفت:

کرمانشاه به نمایندگی از ایران به لیست سی و هفت نفره شهرهای خلاق اضافه گردید. برای معرفی شهر و استان کرمانشاه به‌عنوان برند غذایی کشور برنامه ثبت بیش از ۱۰۰ غذای محلی کرمانشاهی در دستور کار قرار گرفته‌ است.

گوهری از شکل‌گیری تیم‌های متعدد پژوهشی و گروه‌های مستندساز برای تهیه پرونده ثبتی غذاهای محلی استان کرمانشاه خبر داد و گفت:.کار تکمیل این پرونده‌ها برای ثبت در فهرست میراث ناملموس کشور رو به اتمام است. به امید خدا در یک ماه آینده شاهد رخداد بسیار بزرگی برای شهر و استان کرمانشاه خواهیم بود.

سرپرست اداره کل میراث‌ فرهنگی استان کرمانشاه با اشاره به اهمیت گردشگری غذا به‌عنوان شاخه‌های گردشگری، استان کرمانشاه را با قدمت تاریخی بسیار. کهن به‌لحاظ آداب و رسوم و تهیه غذاهای محلی از تنوع بی‌نظیری برخوردار دانست:.با معرفی کرمانشاه به‌عنوان شهر خلاق غذا و به سرانجام رسیدن این تعداد پرونده ثبتی کرمانشاه به‌عنوان قطب گردشگری غذا در کشور مطرح می‌شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی