رئیس فراکسون نسل نو در مجلس عراق نسبت به‌ تلاش ها برای پایان دادن به‌ موجودیت کیان فدرالی اقلیم کردستان هشدار داد.

به‌ گزارش کوردهوال، “یسری رجب” در گفتگو با خبرگزاری روژ نیوز اعلام کرد: برخی شخصیت ها و ائتلاف های برجسته‌ در مجلس نمایندگان عراق به‌ صورت صریح و آشکار خواستار نابودی اقلیم های فدرالی هستند. عراق نیز دارای یک اقلیم فدرالی و آن هم اقلیم کردستان است و این درخواست نیت آن ها را به‌ وضوح نشان می دهد و آن هم حذف موادی از قانون اساسی است که‌ در آن ها به‌ حقوق کردها اختصاص یافته‌ است.

وی از عدم انسجام و اتحاد فراکسیون های کردستانی در مجلس عراق انتقاد کرد و گفت: در وضعیتی به‌ سر می بریم که‌ خطر جدی متوجه‌ اقلیم کردستان است و این در حالی است که‌ برخی فراکسیون ها به‌ دنبال سهم خواهی های حزبی هستند.

رئیس فراکسیون نسل نو در مجلس عراق، اشاره‌ کرد: درخواست نشست مشترک تمامی فراکسیون های کردستانی برای بررسی اوضاع کنونی را مطرح کرده‌ ایم اما تاکنون پاسخی به‌ این درخواست داده‌ نشده‌ است. از سوی دیگر حزب دمکرات کردستان (پارتی)  به‌ صورت یکجانبه‌ هیئتی به‌ بغداد اعزام و با مقام های عالی رتبه‌ دولت گفتگو کرده است.

یسری رجب در پایان از سیاست های احزاب حاکم اقلیم کردستان انتقاد کرد و آن ها را مسئول وضعیت کنونی اقلیم دانست و گفت: پافشاری پا۱تی بر عدم تحویل نفت به‌ عراق در حالی که‌ سهم بودجه ای از بغداد دریافت می کند، ساکنان جنوب عراق را بیش از پیش خشمگین کرده‌ است و همین مسئله‌ موجب شده‌ است که‌ اکثریت فراکسیون های مجلس نمایندگان عراق تصمیم به‌ قطع سهم بودجه‌ ای اقلیم کردستان گرفته‌ اند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی