عزیز برواری،  کارشناس کرد مسائل سیاسی، در گفتگو با خبرگزاری کوردهوال اعلام کرد آینده کردهای سوریه تیره و تاریک است و هیچ امیدی وجود ندارد تا مردم آنجا بتوانند به امنیت و  آرامش برسند. آنچه می بینیم نتیجه عدم اتحاد و همکاری کردها با همدیگر است و همیشه کردها قربانی عدم حمایت از همدیگر شده اند.

این کارشناس کرد از دهوک و طرفدار حزب دموکرات کردستان (پارتی)  به رهبری مسعود بارزانی افزود: یکی از ویژگی های بارز ما کردها این است نسبت به همدیگر قهرمانانه جنگ می کنیم اما در برابر دیگران به ویژه دشمنان بسیار منفعل هستیم و هیچ کاری نمی کنیم. به عنوان مثال با این که کردها می گویند در ترکیه ۲۵ میلیون کرد وجود دارد اما در حملات ترکیه به کردستان سوریه حتی صدای یک نفر نیز در نیامد واقعا عجیب است و باورنکردنی.

عزیز برواری خاطرنشان ساخت: عجیب این است پ.ک.ک علی رغم ادعای خود مبنی بر داشتن قدرت برای مقابله با ترکیه، رفتاری بسیار منفعلانه داشت و این  نشان می دهد یا بسیار ضعیف است و یا با اهداف خاص در برابر  حملات ترکیه سکوت می کند. مواضع پ.ک.ک در این حملات  کاملا مبهم بود. این کارشناس کرد وابستگی بسیاری از کردها به احزاب را نیز یک معضل دانست و افزود: مردم نباید قربانی منافع حزبی شوند و این همان چیزی است که در شرق فرات می بینیم. باید بگویم آینده ای بسیار بد در انتظار کردهای سوریه است و بعید به نظر می رسد موفق شوند چون کردها با همدیگر متحد نیستند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی