دکتر آن سپکهارد علت عدم حمایت کشورهای اروپایی از نیروهای دموکراتیک سوریه را تروریست و وابسته به پ.ک.ک دانستن این نیروها از سوی ترکیه توصیف کرد.

.

به گزارش کوردهوال، دکتر آن سپکهارد، رییس مرکز بین المللی مطالعات افراط گرایی در اظهاراتی گفت: علت این که کشورهای غربی زیاد به کردهای سوریه کمک نکرده اند این است که ترکیه نیروهای دموکراتیک سوریه را یک سازمان تروریستی معرفی کرده است. از طرفی دیگر، با توجه به این که تعدادی از اعضای سابق پ.ک.ک جزء نیروهای دموکراتیک سوریه هستند و ارتباط نزدیکی میان بسیاری از کردها وجود دارد، اروپاییها از تعامل با نیروهای دموکراتیک سوریه و یا حمایت مستقیم از آنها خودداری کرده اند. اروپاییها نمی خواهند با بشار اسد هم تعامل کنند اما اشاره می کنند که روابط دیپلماتیک سابق آنها با سوریه در دمشق بوده نه با نیروهای دموکراتیک سوریه.

وی همچنین در ادامه افزود: اروپاییها از این که جنگجویان داعش را به خانه باز گردانند بیم دارند زیرا کشورهای اروپایی نمی توانند این جنگجویان را  محاکمه کرده و یا زندانی کنند. حتی اگر بتوانند این کار را انجام دهند باعث ایجاد مشکل در جامعه خواهد شد.

دکتر سپکهارد در پایان خاطرنشان ساخت که ترکیه در حالی نیروهای دموکراتیک سوریه را تروریست می خواند که خود شورشیانی را رها کرده است که بسیاری از اعمال آنها مانند سربریدن، شکنجه دادن، قتل های نژادی و تجاوز، شبیه به اقدامات داعش است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی