ساکنین شهرهای دربندیخان، رانیه و قلعه دیزه اقلیم کردستان در اعتراض به وضع دوباره مقررات منع تردد و تعطیلی مشاغل در اقلیم که برای مقابله با شیوع کرونا صورت گرفته، تجمعات اعتراضی را برگزار کرده و خواستار لغو این مقررات شدند.

.

به گزارش کوردهوال، پایگاه خبری و تحلیلی شارپرس گزارش داد که پس از تصمیم دولت اقلیم کردستان در اعلام ممنوعیت ۶ روزه تردد در شهرها و استان های اقلیم و تعطیلی مشاغل برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، مردم شهرهای رانیه، دربندیخان و قلعه دیزه در استان سلیمانیه، به خیابان ها آمده و ضمن شکستن مقررات قرنطینه عمومی و ممنوعیت تردد و تجمع، اقدام به برپایی تجمع در اعتراض به این اقدام دولت کردند.

.

بر اساس خبر معترضین اعلام کرده اند که دولت اقلیم، قادر به پرداخت حقوق به مردم نبوده و شهروندان در شرایط اقتصادی دشواری قرار گرفته اند و دولت نباید در حالی که هیچ کمکی نیز به آنان نمی کند، مانع از کسب و کار و تلاش مردم  برای کسب درآمد شود.

.

شارپرس همچنین گزارش داده که معترضین با اشاره به مشکلات خود از جمله داشتن بیمار و نیاز به پول برای تهیه دارو و دیگر اقلام ضروری و نیز تامین اجاره ماهانه خود، درخواست کرده اند، دولت مانع از فعالیت مشاغل و کسب و کارهای مختلف نشود و مقررات منع تردد را لغو کند.

.

معترضین اعلام کرده اند که دولت مسئول تامین معیشت مردم است، اما هیچ کمکی به آنان نکرده و مقررات منع تردد و قرنطینه عمومی نیز موجب زیان مالی شدید برای شهروندان شده است.

.

از سوی دیگر سایت خبری خندان نیز گزارش داد که پلیس منطقه راپرین به حالت آماده باش درآمده و برای جلوگیری از نقض قوانین قرنطینه و منع تردد در نقاط مختلف مستقر شده اند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی