فخرالدین آلتون، رئیس دفتر ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه در اظهاراتی با اشاره به گروه آنتیفا (ANTIFA) که گفته می شود در اعتراضات اخیر علیه حاکمیت سیاسی آمریکا وارد میدان شده است عنوان کرد: گروه آمریکایی آنتیفا در سوریه با YPG همکاری می کند.

.

به گزارش کوردهوال، فخرالدین آلتون، رئیس دفتر ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه در اظهاراتی با اشاره به گروه آنتیفا (ANTIFA) که گفته می شود در آمریکا در اعتراضات اخیر اخیر علیه حاکمیت سیاسی این کشور وارد میدان شده است عنوان کرد: «گروه آمریکایی آنتیفا که اکنون در تظاهرات آمریکا حضور پیدا کرده اند در سوریه به همراه PKK/YPG حرکت کرده و با آنان همکاری می کنند».

.

به نوشته CNN TURK، آلتون پس از تماس تلفنی با دیوید استرفیلد، سفیر آمریکا در آنکارا در پیامی عنوان کرد: «تظاهرات و خشونت هایی که در آمریکا رخ می دهد از سوی گروهی تحت عنوان آنتیفا حمایت می شود که در سوریه به همراه PKK و YPG حرکت می کنند. در دموکراسی ها اعتراضات صلح آمیز یک حق مشروع است. دست بردن به خشونت هر زمانی غیر مشروع بوده و خشونت هایی را که اکنون در آمریکا شاهد آن هستیم گروهی سازماندهی می کند که حامی جماعت گولن و PKK/YPG هستند. جمهوری ترکیه پیش از این نیز بارها و به شیوه های مختلفی به آمریکا در خصوص گروه های تروریستی جماعت گولن و YPG/PKK به صورت دوستانه هشدار داده بود و با متفق ناتوی خود در خصوص مبارزه با تمام گروه های تروریستی همکاری نزدیکی داشته است».

.

آنتیفا مجموعه ‌ای از گروه‌ های جناح چپ مستقل ستیزه جوی ضد فاشیستی در ایالات متحده آمریکا است.

برچسب ها : , , , ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی