فرماندار پاوه در مصاحبه با کورد هوال اظهار داشت که دستور امام خمینی، فرماندهی شهید چمران و حضور مردم، باعث شکست توطئه تجزیه ایران شد.

کورد هوال/ ۲۶ مرداد ۱۳۵۸ برای مردم پاوه یادآور یک رویداد تلخ و تجلی خشونت عریان است. این روز یادآور جنایتی است که در آن شهروندان بی‌گناه کرد در بیمارستان به طرز فجیعی قتل‌عام شدند. در حقوق بین‌الملل، مراکز درمانی و امدادرسانی حتی در شرایط جنگی نیز همواره از هر تعرض و خشونتی مصون هستند و هیچ عقل سلیمی نمی‌تواند بپذیرد که بیماران و کادر درمانی، از سوی طرفین نزاع مورد تعرض قرار بگیرند. کنوانسیون‌های ژنو مصوب آگوست ۱۹۴۹ و پروتکل‌های الحاقی آن به صراحت بر مصونیت بیمارستان و افراد داخل آن صحه گذاشته‌اند. لذا جنایت بیمارستان پاوه، یک جنایت جنگی محسوب می‌شود. به همین مناسبت با پرویز ایده‌پور، فرماندار پاوه گفت و گو کردیم. وی بر نقش پیام امام خمینی و درایت شهید چمران و دلاوری مردم در شکست توطئه تاکید داشت و افزود فاجعه بیمارستان پاوه، به دست گروه‌های مسلح و تروریستی انجام شد.

جناب فرماندار اطلاع دارید که ۲۶ مرداد ۱۳۵۸ روز قتل‌عام بیمارستان پاوه است. اکنون و در آستانه ۴۰ سالگی این جنایت جنگی به دست گروه‌های تروریستی و ضد انقلاب، به نظر شما چرا تاکنون کشورهای غربی مدعی حقوق بشر نه تنها در مقابل این جنایت سکوت کردند، بلکه عملا شاهد هستیم سران گروه‌های مسلح، آزادانه در کشورهای غربی حضور دارند؟

اصولا تروریسم به معنای وحشت‌افکنی همواره کار زورگویان و استکبار جهانی بوده است تا از این طریق بر جوامع و کشورهای مختلف، سلطه داشته باشد و منابع خاص آن منطقه را غارت کنند. ایران نیز به عنوان یک کشور غنی و ثروتمند، همواره مورد طمع و سلطه این قدرتمندان بوده است. با پیروزی انقلاب اسلامی، این منافع برای آنها به خطر افتاد. آنها سعی کردند با اقدامات تروریستی، و البته به واسطه گروه‌های ضد انقلاب و تسلیح و اعزام آنها به برخی مناطق مرزی که ناآرامی در آنها قدمت تاریخی دارد، منافع خود را بازیابند. قصد آنها اغفال مردم و گسترش تروریسم و نفوذ خود از پیرامون به مرکز و از بین رفتن نظام اسلامی و انقلاب بود.

خوشبختانه با هوشیاری مردم و فرمان تاریخی امام خمینی و حضور گروه‌های نظامی و ارتش و ژاندارمری و فرماندهی دقیق دکتر چمران (که از بزرگان مقاومت بودند و سال‌‎ها در این عرصه و در آن مقطع در ایران برای ارائه تجربیات خود حضور داشتند) این توطئه شکست خورد و آن حماسه عظیم رقم خورد. امروز نیز همان دشمنان که روزی به این مملکت تاخته بودند، اکنون در پوشش دیگر از جمله تحریم اقتصادی در حال وارد کردن فشار به ایران و مردم آن هستند. اما مردم ایران با قدرت در حال پیشروی هستند تا به پیروزی نهایی دست پیدا کنند.

به طور خلاصه در مورد فاجعه بیمارستان نیز توضیحی بفرمایید.

در مورد فاجعه بیمارستان نیز باید گفت تعدادی از مردم، پاسداران بومی و غیربومی، مجروح و در بیمارستان بستری بودند. بعد از تسلط نسبی گروه‌های مسلح بر شهر و پس از شکست توطئه اصلی و ناکام ماندن آنها، این گروه‌های مسلح مردم غیرنظامی و مجروحان را در بیمارستان به رگبار بستند و به شهادت رساندند و فاجعه عظیمی را رقم زدند.

در حال حاضر گروهی تروریستی به نام پژاک نیز با همان الگوها در حال عملیات تروریستی است. به نظر می‌رسد سکوت غرب، باعث افزایش عملیات تروریستی و الگو گرفتن این گروه‌ها از یکدیگر و در نهایت ترویج تروریسم شده است. نظر شما در این خصوص چیست؟

بله، کاملا درست است. اصولا پژاک و گروه‌هایی که پژاک دستور می‌دهند، قطعا وابسته به محافل صهیونیستی و امپریالیستی هستند. این گروه‌ها، همواره با نام‌های جدید و پوششی فعالیت می‌کنند. اما با مقاومت مردم و لطفا خداوند، در مقابل اراده ملت ایران شکست خورده و باز هم نابود خواهند شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی