مقامات احزاب کُرد عراقی و دولت اقلیم بارها بر تامین امنیت مرزهای مشترک با ایران تاکید کرده‌اند   و از گروه های مسلح کردی مستقر در اقلیم خواسته اند از هرگونه تعدی و تجاوز به خاک ایران خودداری کنند.

به گزارش کورد هوال، در حالی که پارتی با ارتش ترکیه در حال همکاری علیه پ.ک.ک است، فاضل میرانی به طور تلویحی اخطاری به سایر احزاب مسلح داده و تاکید کرده که اقلیم اجازه نخواهد داد از خاک آن علیه تمامیت ارضی و امنیت ملی ایران استفاده شود. میرانی  در دیدار با سرکنسول ایران در اربیل تاکید کرد: «اقلیم کردستان خود را از عوامل مثبت در ایجاد ثبات و امنیت در منطقه می‌داند و لذا به هیچ وجه اجازه نخواهد داد از کردستان عراق جهت تهدید یا اخلال در امنیت ایران استفاده گردد». وی تنیدگی و پیوستگی روابط مردمی و رهبران پارتی با ایران را ریشه در تاریخ معاصر خصوصا پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران دانست و افزود: «ما همیشه از برکات ایران بهره برده‌ایم و هیچگاه الطاف ایرانیان را فراموش نخواهیم کرد».

نصرالله رشنودی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل در این دیدار، ضمن تشکر از مواضع روشن و صمیمانه میرانی به همکاری‌های نزدیک در گذشته و حال با مقامات عالی اقلیم اشاره کرد و آینده را فرصتی برای گسترش مناسبات و ارتقاء همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و امنیتی دانست.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی