رئیس دفتر سیاسی حزب دموکرات کردستان عراق (پارتی) اعلام کرد؛ احزاب کردی اقلیم با تشکیل هیئت واحد کردی برای رفتن به بغداد موافق نیستند و با ما همکاری نمی کنند.

به گزارش کورد هوال، “فاضل میرانی” رئیس دفتر سیاسی حزب پارتی در مصاحبه با کردستان ۲۴ گفت: حزب متبوعش برای رفتن به بغداد در روند تشکیل دولت آتی عراق آماده همکاری با همه احزاب و گروه های کردی عراق است ولی متاسفانه احزاب کردی همکاری نمی کنند.

وی ضمن اعتراف به عدم موفقیت کردها در ایجاد یک هیئت واحد برای رفتن به بغداد گفت: هنوز زمان رفتن به بغداد معلوم نیست و فقط پارتی و یکیتی به توافق هایی رسیده اند.

این در حالی است چهار حزب جنبش تغییر، اتحاد اسلامی، جماعت اسلامی و ائتلاف برای دمکراسی و عدالت به دلیل متهم کردن دو حزب حاکم به تقلب گسترده در انتخابات پارلمانی عراق در ۲۲ اردیبهشت امسال از پیوستن به ائتلاف احزاب حاکم خودداری کرده و اعلام کردند که جبهه سیاسی جدیدی را در بغداد تشکیل خواهند داد.

این اختلافات یکی از بزرگ‌ترین چالش های فراروی اقلیم کردستان  است که پیامدهای آن و شکاف موجود در میان احزاب به تمامی ابعاد زندگی در اقلیم کردستان وارد شده و باعث فرسایش توانمندی‌ها و فروپاشی اقتصاد و توقف پروژه‌های آنها و مهاجرت افراد نخبه و سرمایه‌گذاری‌ها از این منطقه شده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی