مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی با انتقاد شدید از سخنان اخیر امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه عنوان کرد: ماکرون به جای قبول پناهندگان سوری از اعضای PKK/PYG در کاخ الیزه پذیرایی می کند.

به گزارش کورد هوال، “مولود چاووش اوغلو”، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی با انتقاد شدید از سخنان اخیر امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه عنوان کرد: «ماکرون در اظهاراتش علیه ترکیه پا را از حد و حدود خود فراتر گذاشته است. ترکیه تا کنون به تمام توافقاتی که با اروپا انجام داشته بی کم و کاست عمل کرده است. اگر موردی برای انتقاد وجود داشته باشد باید از کشورهایی مانند فرانسه این انتقاد صورت بگیرد. ماکرون تا کنون چند پناهنده سوری را در فرانسه پذیرفته است؟ به جای آن پناهندگان به صورت فشرده از عناصر PKK و YPG در کاخ الیزه پذیرایی می کند».

به نوشته روزنامه آیدینلیک، چاووش اوغلو در ادامه سخنان خود با اشاره به تظاهرات جلیقه زردها در فرانسه خاطرنشان کرد: «در حالی که شرایط داخلی و حقوق بشر فرانسه به شکل واضح و آشکاری برای همگان معلوم است، زبان درازی ماکرون علیه ترکیه پا فرا گذاشتن از حد و حدود خود است. این سخنان ماکرون را به خروسی تشبیه می کنم که پاهایش در کثافت فرو رفته است و بانگ صبحگاهی سر می دهد».

لازم به ذکر است، ماکرون در اظهاراتی با انتقاد از وضعیت حقوق بشر و آزادی ها در ترکیه عنوان کرده بود: «موضوعاتی مانند آزادی و اولویت قانون در کشورهایی مانند ترکیه پشت سر گذاشته شده است. روند محاکمه مدافعان حقوق بشر، روزنامه نگاران و آکادمیست ها در ترکیه باید از نزدیک دنبال شود. باید در کنار آنان باشیم».

برچسب ها : , , , ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی