- کورد هه وال - https://kurdhewall.com -

مصطفی کاراسو: دیار غریب توسط نوکران ترکیه کشته شد

کاراسو در حالی قتل دیار غریب را متوجه بارزانی می‌کند که در مورد هزاران اعدام و قتل درون سازمانی در پ.ک.ک سکوت کرده است.

به گزارش کورد هوال، در حالی که ‌این روزها رسانه‌های وابسته به پ.ک.ک از واژه‌های نوکر و جاش برای بارزانی استفاده می‌کنند، “مصطفی کاراسو” عضو شورای رهبری پ.ک.ک در گفتگو با یک شبکه وابسته به‌ این گروه گفت: «شرایط و نحوه کشته شدن دیار غریب نشان می‌دهد بدون هماهنگی نوکران ترکیه امکان موفقیت چنین حمله‌ای وجود نداشت. ما به‌این نتیجه رسیده‌ایم در بادینان افراد زیادی جاسوسی و پول دریافت می‌کنند».

وی به صورت تلویحی بارزانی را به جاسوسی متهم کرد و او را دشمن کردها خواند و مدعی شد بارزانی، توانایی مدیریت اقلیم را ندارد و به همین خاطر ترکیه قصد دارد اقلیم را اشغال نماید. او افزود: «اردوغان قصد داشت از طریق داعش ‌این کار را انجام دهد، اما موفق نشد. “نچیروان بارزانی” در حالی می‌گوید ترکیه به اقلیم در جنگ با داعش کمک کرد که مسعود بارزانی خیلی صریح اعلام کرد هنگام حمله داعش، ترکیه هیچ کمکی نکرد».

این مسئول پ.ک.ک اظهارات نچیروان بارزانی که می‌گوید «من ضد کرد نیستم، من ضد پ.ک.ک هستم» را محکوم کرد. او قتل دیار غریب را نتیجه فعالیت جاسوسان در پ.ک.ک خواند و تهدید کرد آنها مجازات خواهند شد. گفتنی است بسیاری از کارشناسان از جمله دکتر کاوه عزیزی سیاستمدار کرد سوریه معتقدند دیار غریب از سیاست‌های ضد کردی پ.ک.ک به ویژه علیه مردم در اقلیم کردستان انتقاد می‌کرد و به همین خاطر سران پ.ک.ک که با دولت موازی ترکیه همدست هستند، او را به کشتن دادند تا مرگ وی به صورت طبیعی جلو نماید. کشتن سران ارشد و منتقد در پ.ک.ک سابقه طولانی دارد.