در پی انفجار بمب در گری سپی از مناطق تحت کنترل نیروهای ارتش ترکیه / ارتش آزاد سوریه در محدوده عملیات چشمه صلح مقامات ترکیه YPG را به عنوان عامل این بمبگذاری معرفی کردند.

به گزارش کوردهوال، در پی انفجار بمب در گری سپی از مناطق تحت کنترل نیروهای ارتش ترکیه / ارتش آزاد سوریه در محدوده عملیات چشمه صلح مقامات ترکیه YPG را به عنوان عامل این بمبگذاری معرفی کردند.

“ابراهیم کالین”، سخنگوی نهاد ریاست جمهوری ترکیه در پیامی در حساب شخصی خود از توئیتر نوشت: «حمله به غیرنظامیان توسط YPG یک بار دیگر چهره واقعی گروه تروریستی YPG را برملا کرد. ترکیه با اراده کامل خود به مبارزه با هر گونه ترور ادامه خواهد داد».

“مولود چاووش اوغلو”، وزیر امور خارجه ترکیه نیز در پیامی با اشاره به این بمبگذاری عنوان کرد: «کسانی که از YPG حمایت کرده و تلاش می کنند تا این گروه را معصوم جلوه بدهند از کشته شدن ده ها انسان بی گناهی که هدف حمله تروریستی YPG قرار گرفته اند درس عبرت بگیرند. این حمله خائنانه بزرگترین دلیل برای اثبات حقانیت و درست بودن عملیات چشمه صلح نیروهای مسلح ترکیه در شمال سوریه است».

وزارت دفاع ترکیه نیز با انتشار بیانیه ای ضمن اشاره به این حمله تروریستی بیان داشت: «در شرایطی که همه چیز در تل ابیض (گری سپی) در حال زیبا شدن و عادی شدن بود، اعضای YPG/PKK که تحمل این وضعیت را نداشتند شهروندان عادی را که در بازار مشغول خرید بودند هدف قرار دادند. کسی که این حمله خونین را علیه کسانی که در نتیجه عملیات چشمه صلح به سرزمین ها و خانه های خود بازگشته اند انجام داده است، YPG/PKK است. این حمله غیرانسانی را به شدیدترین شکل محکوم کرده و از تمام کشورها دعوت می کنیم تا در برابر این گروه تروریستی بی رحم موضع گیری لازم را صورت دهند».

برچسب ها : , , , ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی