دبیر شورای رهبری اتحادیه میهنی کردستان در خصوص حمایت این حزب از نامزد معرفی‌شده نخست‌وزیری عراق اعلام کرد که این حمایت از شخص خاصی نیست و شروطی برای آن هم در نظر گرفته شده است.

.

«فرید اسسرد» در گفتگو با خبرگزاری تسنیم، شرایط عراق را حساس و نیازمند توجه جدی جریان‌های سیاسی توصیف کرد و گفت: موضوع تغییر نخست وزیر و کابینه تحت امر وی به تظاهرات چندین‌ماهه عراق برمی‌گردد، در آن شرایط عده‌ای بر این باور بودند که چنین تغییراتی موجب حرکت به‌سوی رفع مشکلات این کشور می‌شود اما روند تحولات به‌گونه‌ای بوده است که تاکنون اکثر جریان‌های سیاسی از نامزد مشخصی جهت در اختیار گرفتن اداره دولت عراق حمایت نکرده‌اند.

وی در ادامه گفت: با وجود نامزدی عدنان الزرفی هنوز هم افق روشنی برای تشکیل کابینه جدید عراق متصور نیست و شرایط به‌گونه‌ای است که مسیر پیشِ‌روی نامبرده هم به‌مراتب مشکل‌تر شده است.

دبیر شورای رهبری اتحادیه میهنی کردستان عراق گفت: بخش زیادی از جریان‌های سیاسی از وضعیت کنونی عراق در زمینه‌های مختلف نگرانند و تلاش مستمر آنها این است که شخص مناسبی برای تصدی منصب نخست وزیری معرفی و از وی اعلام حمایت شود. اگرچه عدنان الزرفی به‌عنوان نامزد احراز این پُست معرفی شده است اما سرنوشت وی همچنان مبهم است.

اسسرد در پاسخ به سؤالی در خصوص موضعگیری کُردها و بیانیه زودهنگام اتحادیه میهنی پس از اعلام نامزدی الزرفی گفت: این یک واقعیت است که در شرایط کنونی نمی‌توان از موضعگیری واحد جریان‌های سیاسی اقلیم کردستان سخن گفت، ما به‌عنوان اتحادیه میهنی کردستان خواهان برون‌رفت عراق از بن‌بست کنونی هستیم اما بدون پیش‌شرط از شخص خاصی هم حمایت نخواهیم کرد.

وی در تشریح شروط اتحادیه میهنی کردستان گفت: شروط اعلامی ما را نمی‌توان شروط حزب نامید بلکه پرونده‌های انباشت‌شده میان حکومت اقلیم کردستان و دولت مرکزی عراق است، هر نامزدی که در راستای رفع این مشکلات به کُردها ضمانت اجرایی دهد از حمایت اتحادیه میهنی برخوردار خواهد شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی