به گزارش کوردهوال به نقل از باسنیوز: کمیته ملی جنبش گوران نشست عادی خود را روز شنبه برگزار کرد و در این نشست آخرین تحولات عراق و اقلیم، راهکارهای حفظ موفقیت های ملت کردستان و حل مشکلات و بحران ها بررسی شد.

 

در ادامه این نشست نتایج انتخابات پارلمان اقلیم و بازنگری فعالیت های حزب بررسی شد. در اطلاعیه پایانی این نشست آمده است در ارتباط با انتخابات مشارکت کم مردم و تخلفات صورت گرفته از سوی حاکمیت اقلیم نگرانی های جدی درباره روند سیاسی ایجاد نموده است.

 

از حامیان مردمی به خاطر اعتماد به جنبش گوران تشکر می کنیم و از سوی دیگر به خاطر کمبودها و نواقص که باعث کاهش آرا حزب شده است، عذرخواهی می کنیم. پس از اعلام نتایج نهایی انتخابات درباره مشارکت در حکومت و اپوزسیون بودن اطلاعیه ای منتشر می شود. در پایان تصمیم گرفته شد کنفرانس ملی حزب برای بازنگری فعالیت های داخلی جنبش گوران  برگزار شود.

 

درخصوص منابع درآمدی اقلیم کوردستان هم غالب محمد نماینده جنبش گوران در پارلمان عراق در سخنانی اعلام نمود اقلیم کوردستان ۵۷ بلوک نفتی دارد که از این تعداد ۲۷ بلوک نفتی در استان سلیمانیه قرار دارد و در حال حاضر صادرات نفتی افزایش یافته است.

 

وی افزود استان سلیمانیه در حوزه حاکمیتی اتحادیه میهنی قرار دارد و درآمدهای نفتی در اختیار خاندان طالبانی قرار دارد و این درآمدها برای استان سلیمانیه و شهروندان هزینه نمی گردد. اولین قرارداد نفتی در سال ۲۰۰۲ در “تق تق “از سوی برهم صالح به امضا رسید اما در طول سالهای گذشته درآمد آن مشخص نیست.

 

غالب محمد در پایان گفت اگر درآمدهای نفتی سلیمانیه به خاندان طالبانی واگذار نشود و در اختیار ما قرار گیرد، می توانیم حقوق کارمندان را تامین کنیم و نفت سفید در اختیار مردم قرار دهیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی