این اخبار در حالی منتشر می شود که بارها اسناد حمایت ترکیه از حزب کارگران کوردستان و شاخه ایرانی آن منتشر شده است و این دولت از پاسخگویی در این زمینه طفره رفته است.

.

به گزارش کوردهوال، سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه که برای بازدید از روند احداث دیوار مرزی با ایران به شهر «دوغوبایزید» در استان آغری رفته بود ادعا کرد: «هم اکنون حدود ۱۰۰ تروریست (پ.ک.ک) در منطقه دامبات ماکو در شمال غربی ایران حضور دارند. این مسئولیت ایران است که آن‌جا را پاکسازی کند.»

این اظهارات متوهمانه در حالی مطرح شده که سال‌ها تجاوز به خاک کشورهای مختلف از جمله سوریه و لیبی و عراق دولتمردان ترک را دچار توهم کرده و خیال می کنند می توانند با سناریوها و بهانه‌های مختلف از جمله وجود تروریست و سلاح شیمیایی وارد خاک هر کشوری بشوند.

پس از انتشار سخنان مداخله جویانه وزیر کشور ترکیه مبنی بر حضور ۱۰۰ نیروی حزب کارگران کوردستان در ماکو آذربایجان غربی و ورود ترکیه برای برخورد با آنان، ابتدا کانالهای قوم گرا این سخنان را بایکوت کردند اما پس از واکنش‌های فعالان شبکه های اجتماعی به این سخنان، اخباری مبنی بر حضور نیروهای پ.ک.ک در مرزهای ایران و جنگ ترکیه با این گروه منتشر کردند تا تاییدیه‌ای بر اظهارت وزیر کشور ترکیه باشد.

این اخبار در حالی منتشر می شود که بارها اسناد حمایت دولت ترکیه از خشونت طلبان پ.ک.ک منتشر شده است و این دولت از پاسخگویی در این زمینه طفره رفته است.

گفتنی است، مقامات ترکیه هر از چندی ادعاهایی از این دست درباره حضور نیروهای حزب کارگران کوردستان در ایران مطرح می‌کنند. ایران همواره با شاخه ایرانی پ.ک.ک تحت عنوان پژاک مقابله کرده و در این راه شهدای زیادی را تقدیم کرده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی