نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: تمام کُردهای ایرانی توطئه‌های دشمنان را در مناطق کردنشین خنثی کرده‌اند.

به گزارش کورد هوال از سنندج، “سیدمحمد حسینی‌شاهرودی” در کنگره بین‌المللی مشاهیر کُرد که در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار داشت: تجلیل از نام‌آوران کُرد بسی جای خوشحالی دارد چرا که احترام به کسانی که فرهنگ یک ملت را رقم زده افتخار و ضروریست.

وی با بیان اینکه معلم و دانشمند در اسلام احترام و جایگاه خاصی دارد، افزود: تکریم بزرگان و مشاهیر نشان از اخلاق اسلامی و دینداری بوده و تجلیل از آنها مایه رشد دانش، اخلاق، فرهنگ و خیر و برکت است.

نماینده رهبری ایران در استان کردستان با تاکید بر ضرورت حفظ حرمت بزرگان و معلمان تصریح کرد: مشاهیر، بزرگان و معلمان جلوه‌ای از جمال و جلال خدا بوده و روح الهی در وجود آنها دمیده شده و تجلی کمالات خداوند هستند.

وی با اشاره به فرهنگ قوم کُرد افزود: رهبری احترام خوبی برای قوم کُرد قائل‌ند و به فرموده ایشان کُردها برای ما فرصت هستند نه تهدید.

حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه رهبران الهی ایران نگاه زیبایی به قوم کُرد دارند، گفت: هرجا خطری برای قوم کُرد ایجاد شده بنا به دستور رهبری مورد توجه و از آنها حمایت شده است.

وی اظهار کرد: قوم کُرد نسبت به ایران احساس مسئولیت داشته و در مقابل خطرات احتمالی از ایران دفاع کرده و خواهند کرد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: نگاه رژیم طاغوت به کردها یک نگاه تهدیدی بود اما انقلاب اسلامی کُردها را فرصتی در مسیر رشد و ترقی کشور می‌داند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برکت و بازتاب کنگره اخیر ۵۴۰۰ شهید کردستان یادآور شد: کُردها با ۱۰ هزار شهید در دوران دفاع مقدس از خاک ایران حمایت کردند و اجازه نداند وجبی از خاک به دست بیگانگان بیفتد.

نماینده رهبری در استان کردستان با بیان اینکه دفاع کُردها از انقلاب فراموش نمی‌شود، خاطرنشان کرد: کُرد هرجا هست، آنجا ایران است و هرجا کُردی وجود دارد ایرانی است؛ تمام کُردها ایرانی و توطئه‌های دشمنان را در مناطق کردنشین خنثی کرده‌اند.

وی بیان کرد: کُرد و فارس در همه جای ایران اسلامی حضور داشته و با اتحاد و یکدلی در کنار هم زندگی کرده و اختلافی بین آنها وجود ندارد.

حسینی‌شاهرودی بابت امنیت و آسایش کنونی حاکم بر کشور و استان کردستان از همه نیروهای مسلح و امنیتی قدردانی کرد و افزود: این امنیت به‌خاطر حضور مردم کُرد، وحدت و برادری آنهاست.

نماینده ولی فقیه در بخش پایانی سخنان خود اظهار داشت: امیدوارم در کنگره‌های آتی از تمام مشاهیر و بزرگان در قید حیات و گذشتگان تجلیل شود چراکه این حرکت نقش ارزشمندی دارد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی