نماینده پارلمان کردستان از حزب جماعت اسلامی با متهم کردن حاکمان اقلیم کوردستان به فساد افسار گسیخته، خواستار انحلال ساختار اقلیم شد.

.

به گزارش کوردهوال به نقل از سایت خبری و تحلیلی شارپرس، سوران عمر با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی فیس بوک، عملکرد حاکمان  اقلیم کوردستان را این گونه برشمرد که اقلیم را دچار معضلاتی چون جنگ داخلی، ترور، شکنجه، زندان های مخفی، ربودن و مفقودالاثر کردن افراد، اختلاس و غارت درآمدهای ملت، گرسنه کردن مردم، شهید کردن تظاهرکنندگان، ظلم و ستم، فقیر نگه داشتن مردم، بیکاری، تقسیم اقلیم به دو اداره مجزا و ایجاد پست های بازرسی میان این دو اداره، دو نیروی امنیتی، دو نیروی پیشمرگ، دو موضع متفاوت، حقوق بگیران غیرشاغل، بازنشستگان غیرقانونی، سقوط اقلیم در بخش های صنعت و کشاورزی کرده و خود را ثروتمند کرده اند.

نماینده حزب جماعت اسلامی در پارلمان کوردستان افزوده: همراه با این سیمای انزجار آور، حاکمان دزد و مافیای حکمران که اگر اقلیم نمی بود، اکثریت آنان باز هم خائن و مامور دشمن می شدند، پس از ۲۹ سال وقتی مردم خواستار دریافت حقوق می شوند، (پاسخ آنان این است) حقوق نیست، وقتی خواستار زندگی می شوند، (پاسخ) زندگی دشوار است، آیا زمان آن فرا نرسیده که برای رهایی از این دزدان و مافیاهای ملی گرایی کوردی، خود را نجات داده و این شرایط را برای آنان نیز بر هم بزنیم؟

وی در ادامه آورده: اگر با اعتراض و تظاهرات چیزی عوض نمی شود، بیایید برای انحلال اقلیمی اقدام کنیم که تبدیل به جهنم برای کوردهای عراق و مامن خیانت به کوردهای دیگر کشورها شده است. وقتی این اقلیم منحل شود، دیگر رئیس اقلیم و نخست وزیر و پارلمان باقی نمی ماند و استاندار و شورای استانی جای آنان را می گیرد و آنچه اکنون مردم مطالبه می کنند محقق شده و حقوق بدون دستکاری و در زمان مقرر، مانند دیگر استان های کشور  پرداخت می شود، ببینید آیا در هیچ یک از دیگر استان های عراق تظاهراتی برای پرداخت حقوق های داده نشده بر پا می شود؟

سوران عمر خطاب به مردم اقلیم کوردستان اعلام کرده: نماینده پارلمان را برای چه می خواهید وقتی نمی تواند دولت را بازخواست کرده و به فکر زندگی مردم باشد، نمایندگان شما در مجلس عراق بسیار بیشتر در فکر شما هستند و اختیارات بیشتری نیز دارند، ما ۲۹ سال است تحت عنوان اقلیم و ساختار مستقل، دزد پرورش می دهیم و اکنون نیز تبدیل به خطری علیه زندگی همه کوردها شده اند.

همچنین اشاره کرده حاکمان اقلیم در بغداد و در مقابل دولت مرکزی برای ابقای خود و کسب بودجه به زانو درآمده و نباید مردم و نمایندگان این وضعیت را بپذیرند، لازم است بغداد تمام درآمدها را در اختیار گرفته و حقوق را به صورت مستقیم به حقوق بگیران اقلیم کوردستان پرداخت کند و تاکید کرده که بغداد به اندازه دولتمردان اقلیم در این حقوق و درآمدها اختلاس و ظلم نمی کند.

همچنین اشاره کرده: می گویند اقلیم حقی قانونی است؟ همه حق های دیگرمان را بدهند و این حق را منحل و ابطال کنند که دیگر ستمگری به نام رئیس و نخست وزیر اقلیم و حاکمیت بی اراده که هیچ نیرویی نمی تواند آنان را مورد بازخواست قرار دهد باقی نماند، مطمئن باشید دلیل بی باکی حاکمان اقلیم و ادامه بی توجهی و غارت آنان این است که ساختار اقلیم به آنان امنیت و مصونیت بخشیده و بر این باورند که اقلیم منحل نشده و  قدرت آنان ادامه دارد و کسی هم نباید آنان را مورد بازخواست قرار دهد، کسی که ادعای ملی گرایی کردی را داشته و میگوید ابقای اقلیم اهمیت دارد، باید بگوید اقلیم به جز برای مافیاها چه اهمیت دیگری دارد که مردم پس از ۲۹ سال دروغ های آنان را باور کند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی