دکتر آن اسپکهارد، استاد دانشگاه جورج تاون گفت: زنان داعشی که در اردوگاه الهول سوریه تحت کنترل نیروهای کورد محبوس هستند با پرداخت مبالغی بین ۱۰ الی ۲۰ هزار دلار به صورت قاچاق و مخفیانه می توانند از آن خارج شوند.

.

به گزارش کوردهوال، استاد دانشگاه جورج تاون آمریکا گفت: زنان داعشی با پرداخت ۱۰۰۰۰ الی ۲۰۰۰۰ دلار، به صورت قاچاق از کمپ الهول تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه بیرون برده می شوند. برخی از آنها به ادلب سوریه می روند و برخی هم از طریق مناطق سوری تحت کنترل ترکیه به ترکیه می روند. مسئله قاچاق زنان و فراری دادن آنها در طول هفته اتفاق می افتد و نیروهای دموکراتیک سوریه آن را تایید می کند.

مدیر مرکز بین المللی مطالعات افراط گرایی خشونت آمیز درباره دلایل فراری دادن زنان داعشی از اردوگاه تحت کنترل کوردها افزود: دلایل زیادی برای فراری دادن زنان داعشی از کمپ تحت کنترل کردهای سوریه وجود دارد. برای مثال، به دلیل وخیم بودن شرایط این کمپ، زنان داعشی مستاصل شده اند و اگر برخی از آنها بتوانند از طریق اینترنتی با یک اروپایی ازدواج کنند و پول لازم برای فرار از این کمپ را فراهم کنند نسبت به ترک مخفیانه الهول اقدام می کنند. زنان داعشی محبوس در کمپ الهول، از طریق شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام و شبکه پرداخت پی بال درخواست کمک کرده تا مخفیانه خارج شوند و هواداران آنها به درخواست آنها پاسخ مثبت می دهند.

استاد دانشگاه جورج تاون آمریکا به مسئله ناتوانی مالی کردهای سوریه در تامین نیازهای ساکنان اردوگاهها در سوریه و درخواست برای استرداد آنها به کشورهای خارجی اشاره کرد و گفت: نیروهای دموکراتیک سوریه کمک های مالی را برای اداره زندانها، زندانیان  تجهیزات و پرداخت حقوق نیروها و آموزش ها از ائتلاف مبارزه با داعش به رهبری آمریکا دریافت می کند اما مهم ترین چیزی که این نیرو در حال حاضر می خواهد این است که کشورهای مختلف جهان شهروندان زندانی خود در زندان های تحت کنترل کوردها را که افراطی ترین شهروندان این کشورها بوده و به صورت غیرقانونی به سوریه آمده اند تحویل بگیرند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی