سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه عدم ذکر نام ی.پ.گ در گزارش وزارت خارجه آمریکا درباره تروریسم در سال ۲۰۱۸ را نوعی تلاش برای سرپوش گذاشتن به همکاری برخی مقامات آمریکایی با این گروه تروریستی دانست.

به گزارش کوردهوال به نقل از خبرگزاری آناتولی، حامی اکسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار بیانیه ای درباره گزارش وزارت امور خارجه آمریکا درباره تروریسم در سال ۲۰۱۸ گفت: در این گزارش تاکید شده است که ترکیه هم در معرض تهدید گروه تروریستی داعش و هم در معرض تهدیدات گروه تروریستی پ.ک.ک قرار گرفته است.

وی افزود: در گزارش وزارت امور خارجه آمریکا تاکید شده است که ترکیه نقش فعالی در مبارزه علیه این گروه های تروریستی هم در تلاش های بین المللی و به ویژه در ائتلاف بین المللی برای مبارزه با داعش، ایفا کرده است.

آکسوی افزود: گروه تروریستی پ.ک.ک که در این گزارش به عنوان “گروه تروریستی خارجی” شناخته شده است در بازه زمانی ۲۰۱۵-۲۰۱۸ سبب کشته شدن بیش از هزار و ۲۰۰ غیرنظامی، پلیس و نظامیان در ترکیه شده است.
وی گفت: عدم ذکر نام ی.پ.گ و استفاده از نام “شاخه پ.ک.ک در سوریه” در اصل تلاش برای پوشاندن نگرش های متناقض با قانون مقامات آمریکایی است که همکاریشان با گروه تروریستی را پنهان نمی کنند.

آکسوی افزود: شناختن سرکرده فرقه تروریستی فتو به عنوان “یک شخصیت دینی” به معنای نادیده گرفتن یا حمایت از اقدام به کودتای خائنانه ۱۵ ژوئیه است. همچنین این تجلی تلاش برای نادیده گرفتن این واقعیت است که این تروریست پناهگاه امنی را در خاک آمریکا پیدا کرده است. کودتایی که سبب کشته و زخمی شدن انسان های بسیاری شد.

وی اظهار داشت: فتو نه تنها برای ترکیه، بلکه برای هر کشوری که در آن حضور دارد، یک تهدید به شمار می رود. باید بر اهمیت همکاری های بین المللی در مبارزه با تروریسم تاکید شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی