یکی از روسای مشترک حزب کردی اتحاد دموکراتیک در سوریه می گوید در صورتی که دمشق با حفظ ساختار نیروهای دموکراتیک سوریه در صورت الحاق به ارتش این کشور موافقت کند کردها نیز به جبهه روسیه و سوریه علیه ترکیه و شورشیان تحت حمایت این کشور در ادلب خواهند پیوست.

.

به گزارش کوردهوال، “عایشه حسو”، رهبر مشترک حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) به نشریه آنلاین سیریا دیرکت گفته است کردهای سوریه تمایل دارند که با دولت مرکزی سوریه و روسیه علیه ترکیه و متحدان شورشی این کشور در سوریه بویژه در ادلب متحد شوند.

با این حال، رهبر مشترک حزب PYD تاکید کرد اتحاد کردها با روسیه و سوریه علیه ترکیه نیازمند رعایت یک پیش شرط از سوی دمشق است و آن این است که دولت مرکزی سوریه با الحاق نیروهای کرد-عرب سوریه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه در ارتش سوریه و حفظ ساختار این نیرو موافقت کند.

وی با اشاره به مذاکرات میان کردها و دولت مرکزی سوریه تاکید کرد که دولت مرکزی سوریه از رسمیت یافتن اداره خودگردان کردی در شمال شرق سوریه استقبال نمی کند و همچنان به دنبال کنترل کامل بر تمام قلمرو این کشور از جمله مناطق تحت کنترل کردهاست.

رهبر مشترک حcب اتحاد دموکراتیک سوریه تاکید کرد که در صورتی که دمشق با پیش شرط کردها موافقت کند کردها نیز حاضرند در نبرد ادلب علیه ترکیه و شورشیان تحت حمایت این کشور در سوریه مشارکت کنند و به دمشق و مسکو بپیوندند.

برچسب ها : , , ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی