یکی از اعضای ارشد حزب دمکرات کردستان، پ.ک.ک را به جذب کودکان در دو استان اقلیم کردستان و انتقال آنها به پایگاه اصلی خود متهم کرد.

به گزارش کورد هوال، “ریبین سلام”، عضو ارشد حزب دمکرات کردستان (پارتی) در گفت و گو با پایگاه خبری بغداد الیوم تاکید کرد که پ.ک.ک در استان های سلیمانیه و حلبچه به عنوان مناطق تحت کنترل اتحادیه میهنی کردستان (یکیتی) در اقلیم کردستان، پسران و دختران زیر ۱۸ سال را جذب می کند و آنها را به پایگاه اصلی نیروهای خود در کوهستان قندیل در مثلث مرزی میان عراق، ترکیه و ایران منتقل می کند.

سلام در این باره اظهار داشت: پ.ک.ک دارای سازمان ها و پایگاه های ثانوی است که به عنوان سازمان خیریه یا جمعیت در حال فعالیت هستند با این حال در اصل اقدام به جذب افراد زیر سن قانونی و انتقال آنها به کوهستان قندیل می کنند.

این عضو ارشد حزب دمکرات کردستان به رهبری مسعود بارزانی، رئیس پیشین اقلیم کردستان، در ادامه افزود: این یک جنایت در تضاد با همه قوانین بین المللی است و پ.ک.ک با این کار، با آن چه گروه تروریستی داعش در جذب کودکان انجام می دهد، تفاوتی ندارد.

سلام همچنین تصریح کرد: دستگاه های امنیتی در سلیمانیه و حلبچه باید موضع قاطعی برای تعقیب این سازمان های مشکوک اتخاذ کنند، به مقابله با آنها بپردازند و فعالیت آنها را زیر نظر بگیرند تا از وخامت این مسئله جلوگیری شود.

این عضو ارشد حزب دمکرات کردستان در پایان نیز خاطر نشان ساخت: پناه بردن پ.ک.ک به سربازگیری کودکان نشانه ورشکستگی سیاسی آن و نبود محبوبیت در میان ملت کُرد است و به همین دلیل نیز به کودکان زیر سن قانونی پناه آورده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی