سخنگوی حزب جماعت اسلامی کوردستان ضمن اعلام مخالفت با کاهش حقوق کارمندان اقلیم کوردستان این تصمیم دولت را جنایتی انسانی، قانونی و دینی خواند.

.

به گزارش کوردهوال به نقل از سایت خبری آوینه، عبدالله ورتی در جمع خبرنگاران اعلام کرد که کاهش حقوق کارمندان و حقوق بگیران اقلیم کوردستان در حالی که اکنون نیز حقوق خود را دو ماه یک بار دریافت می کنند، بزرگترین جنایت انسانی، قانونی و دینی محسوب شده و دستکاری قوت و معیشت مردم تحت عنوان بحران اقتصادی و کسری بودجه به مثابه کشتن مردم است.

سخنگوی رسمی جنبش اسلامی کوردستان، تاکید کرد که لازم است دولت و احزاب سهیم در آن، بر اساس وجدان خود عمل کرده و حقوق کارمندان و حقوق بگیران را تامین کند.

وی خاطر نشان ساخت که دولت اقلیم قانون اصلاحات را با فشار بر حقوق بگیران اجرایی ساخته و این قانون را نابود کرده است.

در همین راستا حزب نسل نو نیز اعلام کرده تصمیم به کاهش حقوق اقلیم بدون رجوع به پارلمان اتخاذ شده و کاملا غیرقانونی است و دولت به جای اصلاحات در درآمدهای نفت و گاز و بازگرداندن ده ها میلیارد دلار غارت شده اقدام به دستکاری حقوق کارمندان کرده است.

هیئت دولت اقلیم کوردستان در نشست اخیر خود، اعلام کرد که دولت دچار کسری بودجه شدید بوده و دلیل آن نیز عدم پرداخت بودجه از سوی دولت مرکزی عراق و تبعات بحران اقتصادی و شیوع کرونا و کاهش نرخ نفت است و به همین دلیل تصمیم به کاهش ۲۱ درصدی حقوق پرداختی به کارمندان گرفته است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی