وزیر فتح الهی در گفتگو با خبرنگار ما خود را فردی ایرانی و مانند هر کُرد زبان ایرانی حافظ آب و خاک ایران عنوان کرد و ادامه داد گروهک‌های خشونت طلب در کمین کُرد زبانان هستند تا آن‌ها یا فرزندانشان را به انحراف بکشانند.
فتح الهی در ادامه با معرفی فرزندانش عنوان داشت گروهک‌های خشونت طلب، اول ادریس را فریب دادند و او را وارد داعش کردند، سپس مسعود که از فریب برادرش برآشفته بود تصمیم گرفت تا برود و او را باز گرداند که متاسفانه ابتدا در دام نیروهای جذبِ پ‌ک‌ک افتاد و آن‌ها با وعده و وعیدهای پوشالی و دروغین او را واردYPG (شبه نظامیان جدایی طلب شاخه سوری پ.ک.ک) نمودند.
فتح الهی با ابراز تأسف از سرنوشت ادریس عنوان کرد: از کشته شدن ادریس مطمئن هستم. با اینکه در فیلم کشته شدنش نصفی از صورتش رفته بود اما کاملا برایم قابل تشخیص بود که ثمره زندگیم بر باد فنا رفته است.
پدر مسعود با ابراز تاسف از انتخاب غلط پسر دومش نیز ادامه داد: شخصی با نام هه‌وال فاروق از طرف گروهک در ابتدا به دروغ خبر از مرگ مسعود داد که در جریان کشته شدن چهار داعشی فیلمی پخش شد و مسعود سخنرانی می کرد. اما با پیگیری توانستم او را در شهر ئامد پیدا کنم، مسعود مجروح شده بود اما حالش خیلی وخیم نبود و جراحاتش نیز سطحی بود. او قصد داشت پس از بهبودی به وطنش باز گردد. اما به طرز مشکوکی از دنیا رفت و پس از چند روز خبر کشته شدنش را تلفنی به ما دادند.
وزیر فتح الهی از حسین، پسر دیگرش نیز گفت: خدا درمقابل این پسرهای فریب خورده و گمراهم که راه را اشتباه رفتند، حسین را به ما داد که همیشه در حال کارهای عام‌المنفعه و کمک به مردم است، از زلزله سرپل گرفته تا سیل در شمال، هر جا که کسی نیاز به کمک دارد پیش قدم می‌شود حالا نیز که کرونا مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است از ضد عفونی معابر عمومی تا مشارکت در کمک مؤمنانه پای‌ثابت خدمت رسانی به هموطنان خویش است. حسینم بجز پاکی طینت، امروز تجربه‌ای تلخ اما گرانبها نیز دارد او امروز شاهد زنده‌ای است از دو انحراف که یکی به نام مذهب(داعش) و یکی به نام قومیت(پ‌ک‌ک) در سالهای گذشته عده‌ای را به کام مرگ و تباهی بردند و او امروز نه تنها خود در مقابل این ویروس واکسینه است بلکه با روشنگری، دیگران را نیز از شر آن‌ها ایمن می‌سازد.
در پایان نیز این پدر دل سوخته با چشمانی اشک آلود گفت: این ظلم فاحش و این تضییع حقوق مردمان زحمت کش و غیور کُرد زبان نباید بدون پاسخ بماند من اول از خدا می‌خواهم که این از خدا بی‌خبرهای تروریست را نابود کند و هرچه دارند از آن‌ها بگیرد و بعد از مسئولین امر می‌خواهم تا به صورت جدی‌تر در این خصوص عمل کنند و ضمن برطرف کردن زمینه‌های موجود مانند فقر و بیکاری با روشنگری از فریب دیگر جوانان جلوگیری به عمل آورند. من برای از دست دادن چنین فرزندانی ناراحت نیستم بلکه از گمراهی آنان ناراحتم. اگر سر و کله این دشمنان کُرد در زندگیمان پیدا نمیشد الان آن‌ها را در آغوش می‌کشیدم و بجای سرافکندگی سرفراز بودم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی