انتخابات به‌عنوان یکی از نشانه‌های دموکراسی مدنی در جوامع مختلف شناخته می‌شود که مردم در آن فرد یا افرادی منتخب را برای سپردن مسئولیتی مهم به آن‌ها انتخاب می‌کنند و در این راستا برای برگزاری انتخاباتی باشکوه مردم و مسئولان در کنار یکدیگر قرار دارند.

هر چند حال و هوای انتخابات و کاندیداها از مدت‌ها قبل در جامعه احساس می‌شد و صحبت از انتخابات و کاندیداهای اصلح نقل هر محفلی بود اما این شور و شعف و جنب و جوش این روزها رنگ و بوی دیگری به خود گرفته و گویی همه در انتظار خلق حماسه‌ای دیگر هستند.

کوچه‌ها، خیابان‌ها و تمام محافل استان کرمانشاه نیز همچون سایر مناطق کشور رنگ و بوی انتخابات گرفته و در عین حال که کاندیداها و هوادارانشان در حال انجام تبلیغات هستند زیرساخت‌ها و امکانات لازم برای برگزاری انتخابات سالم فراهم شده است.

سردار علی‌اکبر جاویدان فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با بیان اینکه پلیس با همه توان آماده برقراری امنیت مطلوب در روز برگزاری انتخابات است گفت: هیچ نگرانی امنیتی برای برای برگزاری این رویداد مهم در استان نداریم. انتخابات موضوع بسیار مهمی است که تامین امنیت آن بر عهده پلیس قرار داده شده است. : برای این مهم حدود ۵ هزار نیروی پلیس برای برقراری امنیت انتخابات در سطح استان کرمانشاه تلاش خواهند کرد تا آحاد مختلف مردم با خیالی آسوده در پای صندوق‌های رای حاضر شوند.

محمدابراهیم الهی‌تبار معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه با اشاره به اینکه ۱۵۷ نفر از داوطلبان مجلس شورای اسلامی در استان کرمانشاه از طرف شورای نگهبان تأیید صلاحیت شده‌اند گفت: از ۴۱۲ نفری که در ۶ حوزه انتخابیه داوطلب انتخابات بودند ۴۲ نفر از بانوان و مابقی از آقایان بودند.

وی با اشاره به اینکه از تعداد افراد ثبت‌نام‌کننده ۲۰ نفر انصراف دادند و صلاحیت ۳۹۲ نفر توسط هیئت‌های اجرایی مورد بررسی قرار گرفت عنوان کرد: با تطبیق مستندات و مواد قانون انتخابات بررسی شروع شد و در نهایت ۸۷ درصد از داوطلبان مورد تأیید قرار گرفتند که نسبت به دوره دهم انتخابات چهار درصد افزایش را نشان می‌داد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی