رئیس هیأت سوارکاری استان کرمانشاه گفت: کرمانشاه سال آینده میزبان نخستین همایش علمی بین‌المللی با محوریت «اسب کورد» است.

.

به گزارش کوردهوال، ستار الماسی در جلسه بررسی تشکیل زنجیره پرورش اسب کورد، از برگزاری نخستین همایش علمی بین‌المللی با محوریت اسب کورد خبر داد.

وی زمان برگزاری این همایش را سال آینده اعلام کرد و گفت: این همایش ۲ روزه به کمک دانشگاه رازی در کرمانشاه که خاستگاه نژاد اسب کورد است، برگزار می‌شود.

رئیس هیأت سوارکاری استان کرمانشاه در خصوص محورهای اصلی این همایش گفت: تاسیس سازمان جهانی اسب کورد و بررسی مقالات و پژوهش‌های انجام گرفته در حوزه اسب کورد طی سال های گذشته و داوری این مقاله از محورهای قابل ذکر این همایش است.

وی در توضیح  اقدامات برای تاسیس سازمان جهانی اسب کورد، اضافه کرد: از سوی فدراسیون اسب سواری از فدراسیون‌های سوارکاری کشورهای همسایه دعوت به عمل می‌آید تا مجمع سازمان جهانی اسب کورد را با حضور این کشورهای تشکیل دهیم.

وی از تشکیل کارگروهی در راستای ایجاد زنجیره ارزش اسب کورد در استان خبر داد و افزود: هیأت سوارکاری استان در این کارگروه، ۳۲ عنوان شغلی را در بحث اشتغالزایی در صنعت اسب است را تعریف خواهد کرد.

الماسی با اشاره به اختصاص ۲٫۵ میلیارد تومان اعتبار از سوی استانداری برای احداث خانه‌سوارکاری، گفت: در راستای احداث خانه سوارکاری، ابتدا برای فاز اول که پیست سوارکاری است اقدام می‌کنیم که ان‌شاءالله بتوانیم در سه ماه نخست سال ۹۹ این پیست را به بهره‌برداری برسانیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی