انتخاب یکی از وجوه زندگی مادی است که عاقل و غیر عاقل، انسان و حیوان نمی شناسد. در بین تمام موجودات انتخاب کردن یکی از اموری است که یا به صورت  غریزی و یا به صورت منطقی اتفاق می‌افتد. حتی حیوانات نیز به اهمیت انتخاب کردن پی برده‌اند و در بین آنها انتخاب سر دسته به صورت غریزی اما با در نظر گرفتن شرایط خاص اتفاق می‌افتد پس چگونه ممکن است که انسان، عاقل جهان هستی از این اهمیت آگاه نبوده و برای سرنوشت خویش این گزینه را محدود به امور خاصی همچون ازدواج و یا اموری با ارزش بسیار اندک مانند انتخاب میوه و لباس بداند. پس اگر کسی در امر مهمی چون انتخابات ریاست جمهوری یا شوراهای شهر و روستا، انتخابات مجلس صحبت از رای ندادن کرد باید در عقل او شک کرده و نگاه او را به زندگی و آینده یک نگاه سطحی و خارج از منطق انسانی دانست پس مسئله‌ای که اینجا باید درباره آن صحبت شود آن است که: مشکل رای دادن است یا رای من؟؟

 آنهایی که می‌گویند رای ندهید مشکل را رای دادن میدانند در حالیکه با اندک تفکری پیرامون مسئله‌ای که ابتدا عرض کردم به سادگی می‌توان دریافت که رای دادن و از بین چند نفر یک نفر را که به شخصیت فکری و اندیشه مادی و معنوی در انسان نزدیکتر است انتخاب کردن کاملا عقلانی و منتشر شده از یک انسان متفکر است . اینجا مسئله‌ای که باقی می‌ماند آن است که مشکل رای من می‌باشد یعنی اگر پس از انتخاب کردن نتیجه انتخاب را آنچنان که باید نمی‌بینیم و یا اموری که منتسب به آن انتخاب است به خوبی راهبری نمی‌شود باید توجه را به انتخابی که انجام شده متمرکز کرده و در واقع عدم آگاهی فرد به تنهایی و افراد یک جامعه باعث می‌شود که نتیجه انتخاب صحیح نبوده و ساز و کار بعد از انتخابات آنچنان که انتظار می‌رود نباشد با توجه به این مسائل باید ابتدا از هر چیز انسان متفکر عاقل که آینده خود و افراد اطرافش برای او مهم می‌باشد رای دادن را در رأس امور قرار داده و پس از آن باتوجه به عقلانیت و در نظر گرفتن گفته‌ها و عملکردهای اشخاص یک نفر  را به عنوان منتخب خود معرفی کند دقت داشته باشید انسان به دلیل انحصار طلبی همیشه از انتخاب خود دفاع می‌کند پس اگر شخصی پس از انتخاب مورد انتخابی خود را رد کرد و از آنچه که اتفاق افتاده خود را مبرا دانست باید بداند که انتخابش آگاهانه و صحیح نبوده است. در نهایت انسان که از حیوان برتر بوده و خود را عاقل می‌داند باید برای سرنوشت خویش انتخاب‌هایی را با جبر و اختیار انجام دهد.

 انتخاب یک نماینده نیز از همین دست است که یا باید با انتخاب صحیح سلاح را برای خود رقم زد و یا با قهر از انتخاب جبر انتخاب دیگران را پذیرفت.

(حال، انتخاب با شماست…)

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی