احمد امیرآبادی فراهانی نماینده محترم قم در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه‌‌ای گفت: واقعا برای جامعه امروز ما این یک عیب بزرگ است که کولبری  در غرب و بحث سوخت‌بری در شرق  را هر روز می‌شنویم و این در شان مردم ایران نیست، اگر وضعیت مردم در بحث کولبری  بعد از گذشت بیش از ۴۰ سال از انقلاب همین گونه باقی بماند، در چند سال آینده مردم دیگر هیچ وقت مسئولان را نمی‌بخشند.

بعد از انقلاب، کارهای بسیاری در کشور انجام شده اما هنوز به نقطه مطلوبی نرسیده‌ایم و باید با برنامه‌ریزی مدون به دنبال ایجاد مشاغل خوب با حقوق بالا بود تا این مسائل جمع شود، البته ساماندهی و حمایت از این افراد در یک برنامه کوتاه مدت امکان پذیر نیست هر چند که می‌توان تاثیراتی گذاشت اما باید برای حل کامل آن به صورت بلند مدت برنامه‌ریزی کرد.

اگر امنیت روانی و اجتماعی برای این افراد ایجاد شود، دیگر به دنبال چنین شغل‌های کاذبی نخواهند رفت، البته زجر آورترین قسمت این داستان، کولبری زنان کُرد است و برای مسئولان امر واقعا شرم آور است و باید دید فردا چگونه جواب خدا را می‌دهند. مسئولان امر باید پاسخگو باشند که چگونه عمل کرده‌اند که نوامیس ما باید تن به این کار بدهند در حالی که با یک کار ساده می‌توان بانوان سرپرست خانوار در مرزها را مورد حمایت قرار داد تا دیگر شاهد این مسئله نباشیم.

دیدن این صحنه‌ها و دانستن این قضیه واقعا درد آور و شرم آور است، هر چند که نمی‌توان این مسئله را به گردن دولت خاصی انداخت، اما امروز همه ما مسئول این اتفاق هستیم و باید جوابگو باشیم.

همان طور که رهبری عنایت ویژه‌ای به اقوام خصوصاً کردها دارند، آقای رئیسی معتقد است ایران با اقوام و مذاهب متنوع آن زیباست و کردها نیز اصیل‌ترین قوم ایرانی هستند. آقای رئیسی اولین رئیس قوه قضائیه ای بود که زندانیان امنیتی را آزاد کرد. شاخص این حرکت آقای رئیسی دو زندانی از برادران کُرد بودند که سابقه طولانی زندان داشتند و کسی باور نمی‌کرد آنها آزاد شوند ولی آقای رئیسی رئوفانه آن‌ها را آزاد کرد.

آقای رئیسی در سفر به عراق نیز بسیار مورد استقبال کُردهای عراق قرار گرفتند و مسئولان کُرد اقلیم کُردستان عراق رسما از او درخواست سفر به اربیل را داشتند. دولت آقای رئیسی گشایش خوبی در حوزه مسائل مرزی و تعامل با همسایگان دارد، مخصوصا در حوزه عراق قصد تعامل و همدلی و همراهی با امنیت ملی عراق را دارد. عراقِ متحد و یکپارچه و امن قطعا برای ایران ارجعیت دارد.

آقای رئیسی در جایگاه قوه قضائیه خدمات بسیار خوبی به برادران کُرد داشت و قطعا با شناختی که از ایشان می‌رود و شناختی که ایشان نیز از کُردستان دارند، یقینا در جایگاه قوه مجریه نوید گشایش بسیار خوبی را خواهیم داشت.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی