- کورد هه وال - https://kurdhewall.com -

پارک بانوان کرمانشاه، وعده‌ای سر خرمن یا حقی فراموش شده؟!

بوستان بانوان کرمانشاه یک طرح قدیمی همچون بسیاری از پروژه‌های بر زمین مانده شهر کرمانشاه از جمله قطار شهری و تعریض خیابان اصلی است که سال‌ها از طرح آن گذشته و هرزگاهی نیز وعده‌هایی برای افتتاح آن داده می‌شود اما تاکنون به نتیجه‌ای نرسیده است.

این پروژه در گذشته مورد پیگیری مسئولان وقت قرار گرفت و پارک شاهد نیز با نصب یک تابلو محل اجرای این طرح شد، اما موضوعاتی مثل عبور قطار شهری از بالای بوستان، وجود نمایشگاه بین‌المللی در کنار آن و کمپ مسافران سبب توقف اجرای این طرح شد.

در آخرین تغییرات اعمال شده مکانی به مساحت هفت هزار مترمربع و در حوالی بیمارستان حضرت معصومه(س) در شمال شهر کرمانشاه برای ساخت بوستان بانوان در نظر گرفته شده است که در این بوستان پیست دوچرخه سواری، زمین ورزشی، میز شطرنج، وسایل بازی و مکانی برای نگهداری از کودکان پیش‌بینی شده است.

البته مدیرکل ورزش و جوانان در مصاحبه‌ای در اواخر سال گذشته اعلام کرده که احداث پارک بانوان در کرمانشاه تنها حرفی در گذشته بوده و برنامه‌ای برای آن وجود ندارد اما مجموعه کوثر در کرمانشاه ویژه بانوان و دارای تجهیزات و فضای سبز بسیار مناسبی است.

این در حالی است که مدیرکل بانوان استانداری مرداد سال گذشته اعلام کرد که بانوان کرمانشاهی در نوروز ۱۴۰۰ صاحب پارک اختصاصی می‌شوند و پارکی که سال‌ها وعده آن داده شده بود در نوروز به بهره‌برداری می‌رسد اما این وعده نیز محقق نشد و بانوان کرمانشاهی صاحب پارک نشدند و این در حالی است که بسیاری از شهرهای کشور چند پارک ویژه بانوان دارند.

سعید طلوعی شهردار کرمانشاه اظهار داشت: در شهر کرمانشاه تنها مکانی که امکان احداث پارک بانوان در آن وجود داشت تا بانوان کرمانشاهی بدون هیچ گونه محدودیت و اشرافیتی در این پارک اوقات خوشی را سپری کنند و محیط مناسبی برای آنان باشد، پهنه شمالی شهر کرمانشاه و در مجاورت بیمارستان حضرت معصومه(س) بود.

وی با بیان اینکه بوستان پردیس بانوان یک هکتار مساحت دارد عنوان کرد: با توجه به عمومی بودن آن برای بانوان از سنین کودک تا سالمندان، امکاناتی همچون زمین والیبال، بسکتبال، میز پینگ‌پنگ، میز مخصوص شطرنج، مسیر مختص پیاده‌روی، مسیر اسکیت و دیگر ورزش‌ها در آن تعبیه شده است.

شهردار کرمانشاه گفت: آلاچیق، نیمکت، سرویس بهداشتی، نگهبانی و حراست، رختکن، کافی شاپ و ساختمان آموزشی از دیگر امکانات این بوستان است.

طلوعی با بیان اینکه حداقل به هفت پارک بانوان در شهر کرمانشاه نیازمندیم افزود: یکی از نیازهای بانوان و اولویت‌های ما، ایجاد اوقاتی فراغت و آرامش روحی روانی برای بانوان است که تحقق این مهم منجر به گرم شدن کانون خانواده و تربیت فرزندان می‌شود.

وی با بیان اینکه زنان کرمانشاهی می‌توانند همانند خانه خود، از این پارک‌ها استفاده کنند خاطرنشان کرد: باتوجه به باورهای دینی و مذهبی ما، باید با تدبیر و عقلانیت از تمامی ظرفیت‌های موجود برای رفاه بانوان استفاده کنیم و ما به عنوان خدمتگزار مردم از تمامی امکانات برای تحقق بخشی به این موضوع استفاده خواهیم کرد.