به گزارش خبرگزاری کوردهه‌وال به نقل از خانه ملت، رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی درباره نحوه رسیدگی به اعتراضات و شکایات نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستا، عنوان داشتند: شکایات مربوط به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به دو شکل مطرح و رسیدگی می‌شود؛ یکی به صورت عادی است که هیات نظارت استان به شکایت رسیدگی می‌کند این نوع شکایت، قابل بررسی در سطح شهرستان است اما نوع دوم، شکایت غیر عادی است، که باید به طور ویژه مورد بررسی قرار گیرد.

کاظمی افزود: رسیدگی به شکایات غیرعادی مانند شکایتی است که در برخی شهرهای خوزستان مثل اهواز و آبادان مطرح شده و بازرس ویژه فرستادیم تا بازشماری انجام شود. طبق مجوزی که داده می‌شود، بازشماری۱۰ درصد شعب انجام می‌شود و در صورتی که تاثیری در تغییر آراء افراد داشته باشد، بازشماری ادامه پیدا می‌کند.

وی در ادامه تاکید کرد: با توجه به شکایات مطرح، بازرس‌هایی را نیز به استان‌های کردستان و کرمانشاه اعزام کردیم و گروهی از بازرسان را نیز به تبریز اعزام می‌کنیم تا بررسی میدانی را انجام دهند. این بازرسان هم اگر به نتیجه برسند که تخلفات قابل اعتنا است، درصدی را بازشماری و تغییرات احصاء شود، بازشماری به صورت کامل انجام می‌شود.

کاظمی در پایان تصریح نمود: بررسی اعتراضات نهایت تا روز ۲۵ تیر ماه طبق تصمیم هیات مرکزی نظارت انجام می‌شود. شوراهای اسلامی جدید شهر و روستا نیز از ۹ مرداد ماه کار خود را آغاز می‌کنند

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی