در بستر جامعه امروزی پول یک اهرم فشار و ابزاری است برای سوء استفاده صاحبان زر و زور و تزویر تا بوسیله فقر آفرینی، امکان بهره‌کشی از قشر متوسط به پایین جامعه را برای رسیدن به اهداف خود فراهم آورند، گروهک‌های تروریستی نیز از این قاعده مستثنا نبوده فلذا تمام حیات خود را در ممات قربانیان خود می‌بینند.

در روایت است که: کَادَ الْفَقْرُ أَنْ یَکُونَ کُفْراً یعنی فقر دارد به کفر می‌انجامد. این به آن معنا است که فقر می‌تواند ابزاری برای فشار آوردن باشد تا انسانیت را از انسان بگیرد. لذا یکی از مسائلی که باید همه دولت‌ها به آن توجه کنند و در راس امور اجرایی خود قرار دهند مسئله معیشت و درآمد مردم است.

اما متاسفانه در این سال‌ها توجهی از سوی دولتمردان به وضعیت معیشتی و درآمدی مردم و به خصوص مردم منطقه غرب و کُرد زبانان خط نگدار، این مرزداران غیور میهن نشده است. در این مناطق که به دلیل کوهستانی بودن و در مرز پر تلاطم قرار داشتن، وضعیت مالی مردم با مشکل مواجه است نیاز به یک نگاه ویژه دارد. چرا که همین امر باعث می‌شود تا شاهد مسائلی همچون رواج جامعه ستیزی، تغییر دین، بی‌فاوتی به مسائل اعتقادی و باورهای دینی و از طرفی بی‌اعتمادی به نظام دینی باشیم. اگر به این مسائل توجه نشود باید شاهد اتفاقاتی باشیم که جبران ناپذیر خواهد بود.

ما سالهاست با تروریسم در حال مبارزه هستیم. اما در غرب ایران و خصوصا در مناطق کُرد زبان می‌بینیم که برخی از فرزندان و مردان و زنانی هرچند انگشت شمار، اما متاسفانه به صورت روبه رشد در این سال‌ها به خاطر وضع معیشتی نابسامان و نبود زیرساخت‌های اقتصادی مناسب، فریب وعده‌های دروغین گروهک‌ها و سازمان‌های تروریستی، ضد بشری و ضد دینی را خورده و تقدیرشان را به بهایی ناچیز می‌فروشند اما این معامله ناعادلانه جز وارد آوردن ضربات جبران ناپذیری به خود و خانواده‌شان ثمری دیگر برای آن‌ها نخواهد داشت. لذا می‌بایست دولت جدید که برآمده از اعتماد و اعتقاد همه اقشار مردم ایران است برای این وضعیت فکری کند. باید بررسی نماید که چرا بمب گزار مجلس یک کُرد است، چرا قاتل روح الله داداشی یک کُرد است، چرا از این خطه با قدمت و فرهنگ عده‌ای هر چند قلیل به داعش پیوستند و یا عده قلیل دیگری به گروهک‌های تروریستی نظیر پژاک، دمکرات و… می‌پیوندند. باید برای اینکه با تروریسم مبارزه کنیم بستری که تروریسم را به وجود می‌آورد از بین ببریم چرا که پیشگیری بهتر از درمان است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی