ادغام آب و فاضلاب روستایی و شهری با دست‌اندازهای فراوانی مواجه شده و نخستین ضربه خود را نیز به پیکره نحیف کارکنان قراردادی آب و فاضلاب روستایی وارد آورده است.

افرادی که با عنوان آبدار در روستاها خدمت می‌کنند و حالا با طرح ادغام از ابتدای سال جاری تا کنون نه حقوقی دریافت کرده‌اند و نه حتی شرکت آب و فاضلاب قرارداد آنان را تمدید کرده است در گفت و گو با خبرنگاران عنوان داشتند که شرکت آبفا تکلیف آنان را مشخص نمی‌کند و پاسخ روشنی به آنان نمی‌دهد که آیا قرار است به کار خود ادامه دهند یا خیر؟!

آنان تقاضای رسیدگی به وضعیت کاری خود را دارند و می‌خواهند تعیین تکلیف شوند که اگر قرار است همچنان مثل سابق کار کنند خب قرارداد بسته شود و کمتر سرگردان بمانند.

این وضعیت سرگردانی در حالی است که پیگیری‌های صورت پذیرفته از جانب مسئولان آبفا حاکی از آن است که این شرکت به دنبال رفع مشکل بوده و براساس اطلاعات به دست آمده به دلیل بدهی بالا و نبود برنامه در زمان اجرای طرح ادغام، این مشکل رخ داده و حتی شامل دیگر استان‌های کشور نیز می‌شود.

با این وجود امید است تا متولیان امر با درک وضعیت اقتصادی-معیشتی جامعه به جای امروز و فردا کردن حداقل حقوق عقب افتاده چند ماه این آبداران را پرداخت کنند و فکری هم برای تمدید قرارداد آنان داشته باشند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی