ساعت ۱۰:۳۰ صبح روز گذشته یک مورد حادثه آتش‌سوزی در انبارضایعات کاغذ و کارتن واقع در جاده سلماس به سامانه ١٢۵ سازمان آتش‌نشانی شهرداری اطلاع داده شد که بلافاصله ایستگاه های آتش نشانی به محل آتش سوزی اعزام شدند. به علت نوع آتش سوزی و وزش باد، آتش در محل حادثه شعله ور است اما شهرداری ارومیه با بسیج تمام امکانات در حال اطفا آتش و مدیریت آن جهت پیشگیری از گسترش آتش به اماکن مجاور می‌باشد.

در این خصوص معاون خدمات شهری شهردار ارومیه بیان کرد: همچنین تمام تجهیزات و امکانات مدیریت بحران، آب منطقه ای، آب و فاضلاب، راهداری و آب منطقه ای جهت کنترل و مهار آتش سوزی به کار گرفته شده است.

در همین خصوص رئیس سازمان آتش نشانی ارومیه نیز با بیان این که بیش از ۷۰ درصد آتش محل آتش سوزی مهار شده است، گفت: تقریبا آتش در داخل انبار محل آتش سوزی مهار شده است و برای مهار و جلوگیری از شعله ور شدن دوباره آن، ضایعات کاغذ و کارتن به خارج از انبار توسط ماشین آلات شهرداری برای اطفا کامل آتش انتقال یافته است. تاکنون نیز بیش از ۱۵۰ تانکر آب جهت مهار آتش سوزی استفاده شده و علت طولانی شدن اطفا آن تداوم شعله ور شدن آتش بدلیل وجود کاغذ و کارتن است.

لازم به ذکر است که خوشبختانه این حادثه خسارت جانی نداشته اما خسارات مالی بر جای گذاشته است. هرچند که شنیده‌ها از شاهدان عینی حاکی از احتمال مداخله عناصر تروریستی پژاک وابسته به پ‌ک‌ک در ایجاد حریق می‌باشد اما علت حادثه توسط کارشناسان در دست بررسی است.

این دست از اقدامات ددمنشانه پژاک در مناطق غربی مسئله نو نبوده و تبدیل به زخمی کهنه اما سرگشاده گشته است که می‌ بایست دستگاه‌های مربوطه در خصوص احقاق حق شهروندی مردم مناطق کُرد زبان و در امان ماندن مردم غیور این خطه از شر اشرار تصمیمی جدی را اتخاذ و برخوری قهری را اعمال نمایند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی