رنگ مهاباد بر خلاف سایر شهرهای استان همچنان قرمز است و این شهرستان احتمالا با همپوشانی پیک پنجم و ششم کرونا رو به رو خواهد شد.

علی رغم دریافت ۱۶۶ هزار و ۵۰۰ دز واکسن کرونا در این شهرستان به جامعه هدف، وضعیت کرونا در این شهرستان از آغاز پیک پنجم تا کنون همچنان قرمز مانده وطی دو هفته اخیر در این شهر ٣۵ نفر در اثر ابتلا به کرونا جان باخته اند. این آمار  به نسبت جمعیت، بسیار بالا است و میزان فوتی ها در پیک پنجم در مقایسه با سایر پیک ها هم بالاتر است. دلیل این امر نیز عدم اقدام تعداد زیادی از جامعه هدف نسبت به دریافت دز دوم واکسن کرونا است با این روند متاسفانه مهاباد همچنان در وضعیت قرمز و خطرناک قرار دارد. در صورت تداوم این وضعیت و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی ممکن است همپوشانی پیک پنجم و ششم در این شهرستان شکل بگیرد.

 متاسفانه پیک پنجم هنوز در مهاباد فعال است و در صورت شروع پیک ششم، مدیریت برای کادر درمان بیمارستان به دلیل فشار کاری مضاعف و خستگی فرسایشی، بسیار سخت خواهد بود.

از اول آبان ماه نیز قرار است؛ طرح هوشمندسازی محدودیت های اجتماعی در مهاباد اجرا ‌شود و در این طرح افرادی که هنوز به واکسینه کردن خود اقدام نکرده اند، از دریافت برخی خدمات اجتماعی محروم خواهند شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی