سونامی مادران معترض کُرد زبان در ترکیه، سیلابی خروشان به وسعت منطقه را در پی خواهد داشت.

اعتراض دیروز مادرانی که با زمرد سلیم، مادر «حمزه» که در ۱۴ سالگی به دست گروهک خشونت طلب پ_ک_ک ربوده و به کوه های قندیل منتقل شده بود، قطعا خیزشی نه چندان دور را در کُرد زبانان دیگر کشورها در پی خواهد داشت، تاثیرات این حرکت با توجه به شدت روز افزون ظلم خشونت طلبان پ_ک_ک و شاخه‌های اقماری آن از جمله پژاک زمزمه‌هایی را در بین هم میهنان کُرد‌ زبانان ما که زخم خورده این گروهک‌های خشونت طلب هستند نیز برانگیخته است و همچون آتشی زیر خاکستر هر لحظه آماده شعله‌ور شدن است.

اشرار پ_ک_ک کودکان و نوجوانان کُرد زبان را از مادرانشان جدا کرده و آن ها را به کام مرگ می فرستند. آن ها به دست این کودکان اصلحه می دهند و آن ها را تحت فشار می گذارند تا خشونت های باورنکردنی را انجام دهند. یاد می گیرند چگونه سرهای انسانی را ببرند و یا اعضای بدنی را مصلح کنند. بعد از انجام این کارها آن ها را در جنگ ها شرکت می دهند و  هیچ یک از این ها، حتی اجسادشان نیز به خانه و خانواده برنمی گردد. این در حالی است که سرکردگان این گروهک ها فرزندان خود را به خارج می فرستند و برای آن ها بهترین شرایط تحصیل را در آرامش فراهم می سازند.

از خانواده ها، علمای دینی و مردمی که به انسانیت اهمیت می دهند می خواهیم تا صدای اعتراض خود را به گوش جهانیان برسانند. از آن ها می خواهیم تا با اعلام برائت از این گروهک ها و تجمع های خود پرده از چهره این اشرار خونخوار بیاندازند. دنیا باید بداند که این ها مشتی سنگ دل هستند که به غیر از زندگی خود و فرزندانشان به زندگی هیچ انسانی اهمیت نمی دهند. به دنیا باید نشان دهیم که چه مادرانی چشم به راه فرزندشان هستند. چه مادرانی در سوگ فرزندانشان جامه‌ی عزا به تن کرده اند. امروز باید همه، صدای کودکانی بی‌گناه باشیم که فریادشان در گلو مرده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی