روزنامه دیلی صباح نوشت: چهره نژادپرستی در شاخه پ.ک.ک در سوریه موسوم به پ.ی.د. زمانی علنی شد که اسنادی از این گروه به دست آمد که نشان می دهند این گروه از اعضای خود می خواهد ناسیونالیسم را ترویج دهند و برای افراد معتقد به اسلام و مسیحیت و یا دیگر ادیان محدودیت ایجاد نمایند. این اسناد که در عفرین و در مراکز فرماندهی این گروه پیدا شده حاوی دستورات سران پ.ک.ک / پ.ی.د به اعضای خود است که ترویج شووینیسم، نژادپرستی و اسلام هراسی در دستور کار آنهاست و با مهر شاخه پ.ک.ک در سوریه (پ.ی.د) می باشند.

به گزارش کورد هوال، روزنامه دیلی صباح با ارائه اسنادی در ادامه گزارش خود می نویسد: در بعضی از اسناد به تاریخ دسامبر ۲۰۱۳ دیده می شود که تشکیلات “آسایش” یعنی نیروی پلیس وابسته به پ.ی.د. دستور داده تا از همه مساجد و کلیساها و دیگر اماکن مذهبی جاسوسی کنند و از روحانیون دینی بخواهند به جای بحث در مورد مسائل دینی فقط به مسائل مورد نظر پ.ی.د. بپردازند. همچنین در این اسناد نوشته شده که از اعضای پ.ی.د. خواسته می شود تا از گفتن الله اکبر در مساجد جلوگیری کنند. دستورات این اسناد نشان می دهد غیرنظامیان حق نداشتند قرآن را با صوت بخوانند یا در مورد آن بحث کنند فقط بایستی صدای شعارهای مرتبط با پ.ی.د. با صدای بلند خوانده می شد. این برای غیرکردها نیز اجباری بود. دستور بر این بود موارد بدون هر گونه نرمش اجرا شوند.

گروههایی مانند دیده بان حقوق بشر، عفو بین الملل، دیده بان کرد و سازمان ملل متحد بار ها گزارش کرده اند این گروه وابسته به پ ک ک از کودکان نیز به عنوان سرباز استفاده می کند، افراد را به زور به جنگ می برد، افراد منتقد و مخالف را به زور از مناطق تحت کنترل خود خارج می کند، اموال و دارایی های مردم را به نفع اعضای خود مصادره می کند، تغییرات گسترده جمیعتی و پاکسازی قومی در منطقه انجام داده است.

این در حالیست که ماه گذشته مسجد”کوچا سینان” در برلین آلمان که متعلق به سازمان مسلمانان ترکیه است توسط سه نفر از اعضای پ.ک.ک با مواد آتش زا به آتش کشیده شد.

به گزارش کورد هوال یک مسجد متعلق به اتباع ترکیه در برلین یک روز بعد از آنکه گروه پ.ک.ک تهدید کرد ، به خشونت علیه ترکیه دست می زند، به آتش کشیده شد .مسجد کوچا سینان در شهر لافن در جنوب غربی آلمان که متعلق به سازمان مسلمانان ترکیه  DITIB است به شدت در این حمله حریق عمدی آسیب دیده است. در این حمله چند جلد کلام الله مجید که در این مسجد بود نیز به آتش کشیده شده است.

از سوی دیگر به تازگی فیلمی لو رفته از اردوگاه های گروه تجزیه طلب پ.ک.ک / پژاک در فضای مجازی منتشر شده که در آن شبه نظامیان پ.ک.ک و پژاک نماز و اعتقادات مسلمانان را به سخره گرفته اند.

در این ویدئو، یکی از اعضای پ.ک.ک جلوتر از دیگران ایستاده و بقیه پشت سر وی به صف ایستاده اندو ده ها نفر نیز تماشاگر این صحنه هستند. نفر جلو هنگام گفتن اذان و در عبارت “حی علی الصلاه”  بجای واژه الصلاه از اسامی زنان استفاده کرده و در ادامه اشارات جنسی بکار می برد و بقیه اعضا شروع به خنده و تمسخر می کنند.

 

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی