سخنگوی رسمی اتحادیه میهنی کردستان عراق تأکید کرد که منصب استانداری کرکوک، بر اساس نتایج انتخابات مجلس عراق سهم این حزب است و این مسئله قابل گفتگو و بحث نیست.
به گزارش کورد هوال به نقل از سایت رسمی اتحادیه میهنی کردستان، “سعدی احمد پیره” عضو دفتر سیاسی اتحادیه میهنی در خصوص منصب استانداری کرکوک گفت: بنا به نتایج انتخابات دوره چهارم پارلمان عراق، که اتحادیه میهنی در کرکوک بیشترین میزان رأی و کرسی را کسب کرد، منصب استانداری کرکوک سهم اتحادیه میهنی است.
سخنگوی رسمی اتحادیه میهنی تأکید کرد که منصب استانداری کرکوک، بخشی از گفتگوهای مربوط به تقسیم مناصب کلیدی در میان احزاب اقلیم و به ویژه اتحادیه میهنی و حزب دمکرات نخواهد بود و این منصب قابل گفتگو نیست و اتحادیه میهنی حاضر به گفتگو در این خصوص نیست.
وی اشاره کرد که اتحادیه میهنی در انتخابات دوره سوم مجلس عراق شش کرسی را کسب کرده و منصب استانداری را بر اساس این نتایج به دست آورد و در دوره کنونی نیز بیشترین تعداد کرسی را کسب کرده و این منصب را سهم خود می داند.
این در حالی است که حزب دمکرات نیز در انتخابات دوره چهارم مجلس عراق بیشترین میزان رای و کرسی را به دست آورده و تأکید می کند که منصب ریاست جمهوری عراق که در سه دوره پیش در اختیار اتحادیه میهنی بوده بر اساس این نتایج سهم حزب دمکرات بوده و کاندید خود را برای تصدی این منصب معرفی می کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی