ماهان مصطفایی دانش آموز دبیرستان کُرد مولوی در هفتمین جشنواره خوارزمی کرمانشاه مقام اول را در بخش بازارچه های کسب و کار از آن خود کرد. او این مقام را در حالی به دست آورده که تعداد بسیاری از هم سن و سال های وی در گروهک های خشنوت طلب و تروریستی در حال جان باختن هستند.

در هر سال تعدادی از نوجوانان معصوم کُرد از خانه ها و خانواده هایشان جدا می شوند.و به جای قلم، سلاح به دست آن ها می دهند. دستی که می تواند با قلم علم کسب کرده و برای کُرد ها پیشرفت و آبادانی را به ارمغان.آورد، می آموزد که چگونه اسلحه به دست گرفته، شلیک کند و انسانی را به نیستی بکشاند. نوجوانانی که باید از ذهن های آن ها جوهر بر صفحه روزگار بچکد از دستانشان قطره های خون می چکد.

کدام یک برای کُرد و کُرد زبان بهتر است؟ مرگ نوجوانی که داغ بر دل مادران و پدرانشان می گذارد یا درخششی که باعث افتخار این پدران و مادران می شود؟ کودکان و نوجوانان سرمایه های آینده هر قومی هستند. آنها باید آینده خود و ملتشان را بسازند. هیچ کشوری و هیچ ملتی نتوانسته آینده اش را بر روی جنازه های کودکان، نوجوانان و جوانانش بسازد. ستون های هر کشور و ملتی با علم و صنعت استوار خواهد بود. نسل کشی که گروهک های پ_ک_ک و اعوان و انصارشان در میان کرد ها راه اندازی کرده اند..ثمره ای جز نیستی و نابودی در پی نخواهد داشت.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی