پس از پیگیری های مستمر از جانب خانواده دانیال دوستی به ان ها گفتند که دیگر پسر شما وجود ندارد. پژاک هنوز هیچ جواب درستی برای نبود دانیال دوستی ندارد.

اسکندر دوستی گفت: «دانیال، هرگز به میل خود عضو پژاک نشد؛ بلکه من یقین دارم او را ربودند. پسر من سیزده- چهارده ساله بود و هیچ چیزی در مورد این گروه نمی‌دانست. او مانند هر کودک دیگری در روستا مشغول تحصیل و زندگی بود».

اسکندر دوستی با انتقاد شدید نسبت به امنیت جوانان و کودکانی که در مناطق مرزی کشور زندگی می‌کنند تاکید کرد: «اگر امنیتی وجود دارد پس چطور این عناصر آزادانه در کوهستان‌ها و در میان مردم زندگی می کنند. از آنها باج می‌گیرند، تهدید می‌کنند. حتی کودکان آنها را با دروغ و دغل می‌ربایند و وعده زندگی در خارج از کشور را به آنها می‌دهند؟

دانیال در خانواده چگونه بود؟!

وی عنوان کرد: دانیال هیچگونه مشکلی در خانه و خانواده نداشت. ما در روستا ساکن بودیم؛ اما دانیال از هر نظر تامین بود. امکان نداشت که به این مسیر سوق پیدا کند. گویا پژاک مانند همیشه از سیاست‌های خود مانند استفاده از دخترانی که عناصر این گروه هستند، پسران را که هیچ شناختی نسبت به مبارزه و یا جنگ و سیاست ندارند فریب می‌دهند».

خانواده دوستی گفتند: تا به حال چندین و چند بار به دنبال دانیال گشتیم. هرجایی که فکرش را بکنید رفتیم. قندیل، سلیمانیه و شهرهای دیگر عراق را بارها زیر و رو کردیم. ولی پژاک تا مدت‌ها منکر این بود که پسر من در میان آنهاست و او را بوده‌اند!

دائما انکار می‌کردند. اما پس از پیگیری‌های زیادی که داشتیم خودشان قبول کردند که پسرمان را ربودند و به اسارت گرفته‌اند. خیلی سعی کردیم که پسرمان را برگردانیم اما نهایتاً تنها جوابی که به ما دادند این بود که پسر شما دیگر وجود ندارد. زیرا در یکی از درگیری‌ها کشته شده است. اما هیچ خبری مبنی بر کشته شدن دانیال منتشر نشد. نه جنازه‌ای به ما نشان دادند و نه جای دفن او را مشخص کردند. به همین راحتی، نوجوان ما را فریب دادند و به کشتن دادند و خبر مرگش را به ما اعلام کردند.

پدر دانیال دوستی در آخر اضهار داشت: تنها درخواست ما این است که اگر پسرمان زنده است حداقل یک خبری به ما بدهند! یا اگر کشته شده این حق ماست که بدانیم جنازه پسرمان در کجا دفن شده است…؟

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی