اتحادیه میهنی کردستان که خود را به سمت پ ک ک متمایل کرده بود با شدت گرفتن درگیری ها از پ ک ک بیزاری جست. این در حالی است که در مدت اخیر سران اتحاد میهنی کردستان بر علیه پ ک ک موضع گرفتند.

سیدی احمد پیر، عضو دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کردستان (YNK) از گروه تروریستی پ.ک.ک خواست در امور داخلی اقلیم کردستان و عراق دخالت نکند. وی از پ ک ک خواست زمینه را برای کسانی که می خواهند در اقلیم مداخله کنند فراهم نکند.

سیدی احمد پیر، مسئول دفتر امور خارجه دفتر سیاسی، گفت: «همه ما باید از اقلیم محافظت کنیم. برخی کشورها ممکن است بنا به دلایلی بخواهند اقلیم را بی ثبات کرده و آشفتگی ایجاد کنند. وی گفت: پ ک ک و نیروهای سایر مناطق اقلیم نباید به این کشورها فرصت مداخله بدهند.

جمال هیویز هروتی معاون اتحادیه میهنی کردستان هم در این باره گفت: بیشترین مشکلی که اتحادیه میهنی کردستان در حال حاضر با آن مواجه است، وضعیت ناشی از نزدیکی آن به پ ک ک است. به دلیل این وضعیت، ترکیه در مقابل اتحادیه میهنی کردستان جبهه اتخاذ کرد. ترکیه در حال انجام حملات هوایی به مناطق PUK است و دفتر نمایندگی خود در آنکارا را بست. اخیراً سلیمانیه به مرکز جنگ بین پ ک ک و ترکیه تبدیل شد.

هیوز با توجه به این که پ ک ک باید وضعیت اقلیم کردستان را در نظر بگیرد، تصریح کرد که مشکل کردها با کشتن یک ژاندارم یا یک سرباز حل نمی شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی