علی خداویسی از افزایش آمار کشفیات قاچاق در استان خبر داد. وی اظهار داشت: در ۸ماهه نخست سال‌جاری کشفیات قاچاق مرغ نسبت به مدت مشابه سال گذشته در کردستان ۵۲۰برابر افزایش داشت.

خداویسی افزود: سال گذشته ۴۲۳ کیلوگرم مرغ قاچاق در استان کردستان کشف شد. در هشت ماه نخست سال‌جاری این میزان به ۲۲۳هزار و ۴۳۹کیلوگرم افزایش پیدا کرد.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان از افزایش کشفیات قاچاق تخم مرغ و جوجه یک روزه خبر داد و خاطرنشان کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۱۳۶هزار و ۵۹۰عدد تخم مرغ قاچاق  و یک میلیون و ۵۶۲هزار و ۴۱۵قطعه جوجه یک روزه کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش  ۹۰برابری و ۷۰درصد افزایش یافت.

وی با اشاره به افزایش ۱۵۲درصدی قاچاق لوازم صوتی و تصویری.در کردستان، گفت: امسال هفت هزارو ۴۴۸دستگاه لوازم صوتی و تصویری، هفت هزار و ۲۹دستگاه لوازم خانگی و با کاهش ۶۷درصدی.گوشی تلفن همراه، ۲۴۰دستگاه در سطح استان کشف و ضبط شد.

خداویسی از کاهش ۶۲درصدی کشفیات لوازم آرایشی بهداشتی قاچاق در هشت ماهه نخست‌ سال‌جاری نسبت به مدت سال گذشته در استان خبر داد. او اعلام کرد: همچنین در این مدت یک میلیون و ۸۷هزار و ۵۱۱ قلم داروی قاچاق در کردستان کشف شد.که نسبت به سال قبل با کاهش ۷۰ درصدی رو به رو است.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان با اشاره به افزایش قاچاق سیگار در مقایسه با سال قبل، ادامه داد: با افزایش ۵۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل در سال‌جاری در مجموع ۹میلیون و ۱۳۳ هزار و یک نخ سیگار قاچاق در استان کشف و ضبط شده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی