سیدانور رشیدی از انتخاب سنندج به‌عنوان پایتخت کتاب ایران  خبر داد. وی اظهار داشت: امروز و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سنندج به‌عنوان هفتمین پایتخت کتاب ایران معرفی شد.

رشیدی افزود: پایتخت کتاب، عنوانی فرهنگی است که از سال ۲۰۰۱توسط یونسکو پایه‌گذاری شد و به شهرهای مختلفی در دنیا تعلق گرفت.

شهردار سنندج خاطرنشان کرد: انتخاب پایتخت کتاب ایران از سال ۱۳۹۳ آغاز.وبا اعلام فراخوان شبکه ترویج کتاب‌خوانی که زیر نظر معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جای دارد. با همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی، هر سال شهرهایی که داوطلب دریافت این عنوان هستند، برنامه‌های خود را ارائه می دهند و داوران با انتخاب بهترین طرح‌ها، پایتخت کتاب را  انتخاب می‌کنند.

وی گفت :  شهرداری سنندج نیز با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد و نهاد کتابخانه‌های استان کردستان طرح و برنامه‌های خود را جهت انتخاب سنندج به‌عنوان پایتخت کتاب ارائه و در مهر ماه سال‌جاری هم از طرح ارائه شد دفاع شد.

شهردار سنندج یادآور شد: اهواز، نیشابور، بوشهر، کاشان، یزد، شیراز  و سنندج هفت شهری هستند که تاکنون بع‌عنوان  پایتخت کتاب ایران  معرفی شده‌اند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی