دادستان کل کشور گفت: در شهرهای مرزی ما عده‌ای از هموطنان با جابجایی کالاهایی امرار معاش می‌کنند. به این مسئله کولبری و ته‌ لنجی می گویند اما سود اصلی از این کار در جیب قاچاقچیان می‌رود.

دادستان کل کشور یکی از وظایف ستاد مبارزه با قاچاق کالا را وصل کردن این حلقه‌ها به یکدیگر دانست. وی گفت: ستاد مبارزه با قاچاق کالا نباید اجازه دهد این حلقه‌ها از یکدیگر تفکیک شوند. هر کدام از این دستگاه‌ها وظیفه و نقش مهمی در مبارزه با این پدیده شوم دارد که اگر به درستی به وظیفه خود عمل نکند.مسأله مبارزه با قاچاق در دیگر بخش‌ها هم اثربخشی زیادی نخواهد داشت.

وی در ادامه به مسأله کولبری و ته‌ لنجی هم اشاره کرد. وی گفت: در شهرهای مرزی ما عده‌ای از هموطنان با جابجایی کالاهایی امرار معاش می‌کنند که به این مسأله کولبری و ته‌لنجی می گویند. بدانید آن کولبری که با زحمت و سختی و در سرما و گرما مبادرت به حمل و جابجایی کالا می‌کند منتفع اصلی از این قاچاق نیست. سود اصلی از این کار در جیب قاچاقچیان پشت پرده‌ای می‌رود که از شرایط اقتصادی این کولبران سوءاستفاده می‌کنند.

منتظری موضوع واردات ته‌لنجی را همانند قضیه کولبران دانست. وی اضهار کرد: مسئولان باید بدانند که این افراد سود اصلی جابجایی و حمل کالا را کسب نمی‌کنند و قاچاقچیان بزرگ در پشت این ماجرا هستند. لذا باید اجازه دهند در مرزها بازارچه‌های مرزی ایجاد و افرادی همچون کولبرها در این بازارچه‌ها مشغول داد و ستد شده و امرار معاش کنند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی