بهرام نصراللهی‌زاده در نشست خبری با اصحاب رسانه کردستان گفت: لایحه بودجه ۱۴۰۱ اولین لایحه بودجه دولت جدید است، از این جهت ویژگی‌های خاصی دارد.

وی افزود: بودجه سال آینده بر محور اقتصادی و معیشتی و تکمیل زیرساخت‌های کشور متمرکز است.

نصراللهی زاده: تمرکز زدایی و تفویض اختیار به استان‌ها برای تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری برای خود استان از دیگر تغییراتی است.که در بودجه سال ۱۴۰۱ وجود دارد.

نصراللهی‌زاده خاطرنشان کرد: یکی دیگر از ویژگی‌های لایحه بودجه اصلاح نابرابری‌های جغرافیایی است. لذا تولید ثروت در استان‌ها با نابرابری‌های فاحشی رو به رو است.

وی با بیان اینکه ثبات اقتصادی و کنترل تورم از دیگر تغییرات لایح بودجه سال آینده است.عنوان کرد: افزایش ۱۰درصدی تا ۲۹درصدی حقوق کارکنان دولت به صورت پلکانی از جمله تغییرات بودجه سال ۱۴۰۱خواهد بود. لذا در این لایحه کارکنان دولتی که کمتر از ۵میلیون تومان حقوق می‌گیرند از مالیات حذف خواهند شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان اظهار کرد: ایجاد صندوق توسعه استانی به نام صندوق پیشرفت و عدالت در استان‌های کشور.با مدیریت خود استان در راستای ایجاد اشتغال و تولید از جمله کارهایی است که در بودجه سال آینده شکل خواهد گرفت. برای هر استان ۲هزار میلیارد تومان اعتبار در نظرخواهند گرفت.

وی اضافه کرد: ۲۵هزار میلیارد تومان برای رتبه‌بندی معلمان، ویژه اجرای طرح جوانی ۱۲هزار میلیارد تومان و 32هزار میلیارد تومان جهت پاداش پایان خدمت کارکنان دولت از جمله لایحه‌های بودجه سال آینده خواهد بود.

نصراللهی‌زاده بیان داشت: بودجه استان به صورت کلی در بودجه سال آینده ۲هزار و سیصد و سی و هشت میلیارد و هشتصد و نه میلیون تومان است که ۲۱٫۳ درصد نسبت به بودجه سال ۱۴۰۰رشد داشته است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی