عبداله اوجالان رهبر پ.ک.ک معمولا شخصیتی متفاوت است. زیرا خودش را مکمل ترین انسان تلقی می کند و اگر به گفته هایش دقت کنیم هیچوقت خود را مسئول مشکلات نمی بیند.

او حتی بعداز دستگیری اش واعترافاتی که برای میت ترکیه انجام داد حیرت بر انگیز است و.موضع ان کاملا با قبل از دستگیریش متفاوت است وبا صراحت می گوید که اگر دولت به من امکاناتی بدهد.می توانم پ ک ک و سران ان را در طول شش ماه تصفیه کنم و.میگوید من حاضرم مانند یک سرباز برای دولت ترکیه کار کنم.
در ملاقات اوایل سال ۲۰۱۹ که با وکیل ها اش صورت گرفت در آنجا می گوید که صلاح الدین دمیر تاش خر بود.علت این اتهام به این برمی گردد که او مدعی است که صلاح الدین دمیرتاش مترادف به حمله داعش.بر روی شهر کوبانی مردم را تحریک کرد ومردم به خیابانها ریختند وصدها نفر جان خود را ازدست دادند.
صلاح الدین دمیر تاش در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در سال ۲۰۱۱حدودا بیشتر از ۱۳درصد آرا را برد و.در کل ترکیه به یک شخصیت کاریزماتیک تبدیل شد وبا وعده هایی که داد به ضرر اوجالان تمام شد وگفت که با حزب عدالت و.توسعه بعد از انتخابات توافق برای حکومت مشارکتی نخواهد کرد و دقیقا زمانی بود که حزب عدالت و.وسعه به ارائ حزب دمکراتیک خلقها برای تشکیل حکومت احتیاج داشت وصلاح الدین دمیرتاش با این گفتمان.خارج از چارچوب سیاستهای اوجالان گام برداشت و به همین علت حکومت ترکیه دشمنی با اوجالان را.در الویت دوم انداخت وبا حزب دمکراتیک خلقها وارد میدان شد و.در نتیجه بیشتر شهرداریها را برکنار کردند ونمایندگان مجلس را به زندان فرستادند و صلاح الدین دمیر تاش نیز روانه زندان شد.
عبدالاه اوجالان در ملاقاتهای اوایل سال ۲۰۱۹می گوید که تنها پ ک ک مردن وکشته شدن را بلد هستند اما سیاست را بلد نیستند.
اوجالان در زندان همیشه با برنامه های میت ترکیه در عرصه سیاست بازی می کند اگر دقت کنیم.وضعیت اوجالان در زندان امرالی به مراتب بهتر از دیگر زندانیان است وی در یک محوطه بزرگ و.در یک ساختمان ۸۰متری که ماهواره و رادیو وهر هفته برایش روزنامه و کتابها ارسال می شود ودر بهترین شرایط از اومراقبت می کنند.

اوجالان اجازه نمی دهد فردی از او پیی بگیرد


چیزی که جای سئوال است اوجالان چرا اجازه نمی دهد فردی از اوپیشی بگیرد مثلا صلاح الدین دمیرتاش با گفتمان.دمکراتیک در سراسر ترکیه در ابتدا داری محبوبیتی بهتر و خیلی از ترکها از اوحمایت می کردند و.خیلی ها او را بعنوان رهبر کردهای ترکیه قلمداد می کردند اما اوجالان با ترفندی او را تصفیه کرد مسئله صلاح الدین دمیرتاش همانند.مسئله تصفیه شمدین ساکک بود او در سالهای ۱۹۹۵الی ۱۹۹۸بعنوان مرد شماره دوم در پ ک ک بود ویکدفعه اوجالان او را مورد هدف قرار.داد و او را تحویل ترکیه داد دها اسناد و نمونه در پ ک ک وجود دارد.که اوجالان همسو با میت ترکیه حرکت می کند.
صلاح الدین دمیرتاش بیشتر بر سیاست متکی به پ ک ک پایبندبود زیرا اوجالان همیشه ادعا می کند پ ک ک یی.که من می خواستم این نیست وپ ک ک بیشتر بر خشونت تاکید دارد.اما اوجالان بیشتر بر گفتگو تاکید دارد که ذاتا همیشه هم با میت ترکیه و در چارچوب نقشه میت ترکیه گام برمی دارد.

صلاح الدین دمیرتاش سعی می کرد که از پ ک ک فاصله نگیرد زیرا او بر این بود اگر با پ ک ک فاصله.داشته باشد موقعیت خود را از دست خواهد داد و حال اینکه اگر صلاح الدین.دمیرتاش مستقلا یک حزب را تاسیس می کرد و سیاست مبتی بر کل ترکیه را اساس. می گرفت وضعیت بهتری داشت و ذاتا یکی از مشکلات احزاب کردی در ترکیه نمی توانند مستقل حزب تاسیس کنند و.به همین منظور کردستان ترکیه در حیطه تفکرات پ ک ک و اوجالان له می شود و مردم به ارامش نمیرسند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی