هه‌وال ابوبکر در نشست با مسئولان و سرمایه‌گذاران ایرانی و عراقی که در این شهر برگزار شد، با اشاره به برقراری امنیت در.مرزهای مشترک دو طرف اظهار داشت: با تلاش شبانه‌روزی دستگاه‌های امنیتی و نظامی دو کشور، امنیت مناسب برای سرمایه‌گذاری ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه حفظ امنیت مرز مرز نیازمند همکاری دو کشور ایران و عراق است، افزود: ایجاد امنیت منجر.به افزایش گردشگران و سرمایه‌گذاران خواهد شد.

استاندار کردستان در خصوص افزایش گردشگری در مناطق مرزی گفت: در سال گذشته به علت بیماری کرونا شاهد کاهش گردشگران خارجی بودیم.

ابوبکر اذعان کرد: با این وجود اقداماتی جهت بهبود سلامت جامعه در سلیمانیه انجام شده اما آمادگی توسعه ارتباطات و مراودات تجاری را داریم.

مهدی رمضانی؛ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان نیز در این نشست با اشاره به اشتراکات تاریخی و.فرهنگی مشترک، از اعلام آمادگی آمادگی لازم برای تقویت روابط میان دو طرف خبر داد و اظهار داشت: از گذشته دور.تاکنون روابط بسیار عمیق و گسترده‌ای میان مردم هر دو استان کردستان و سلیمانیه وجود داشته و باید این روابط بیش از گذشته تقویت شود.

وی افزود: ایجاد منطقه آزاد بانه و مریوان فرصت مناسبی را برای تعمیق و گسترش این روابط فراهم کرده و.باید از این ظرفیت ویژه بهره‌برداری شود.

معاون استاندار کردستان تصریح کرد: جمهور اسلامی ایران معتقد به توسعه و پیشرفت مناطق کردنشین ایران است و.نمونه این امر آغاز عملیات اجرایی منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان است.

رمضانی با بیان اینکه ما همواره سرمایه‌گذاران خارجی را مورد حمایت قرار می‌دهیم، یادآور شد: ایران توانمندی‌های فنی.مهندسی فراوانی زیادی داشته که می‌توانیم در این زمینه به اقلیم کردستان عراق کمک‌ کرده و.سرمایه‌گذاران اقلیم نیز در منطقه آزاد و دیگر نقاط استان سرمایه‌گذاری کنند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی